Kas notiek ar mediju politiku un krievu valodu plašsaziņas līdzekļos?

Agnese Logina, Ivars Priede, Anita Brauna, Ivars Āboliņš, Jānis Siksnis, Sanita Upleja-Jegermane

Jānis Domburs 10.aprīlis, trešdiena 21:15

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). Kas notiek Latvijā?

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). Kas notiek Latvijā?

Kas notiek ar Evikas Siliņas valdības tapšanu, amatu pārdali un sabiedrības interesēm?

«Jūs tagad piesienaties», Melnis un kūtsmēsli, «celsiet nodokļus vai ne?» – koalīcija un NVO par valdības plānu un sastāvu

Šodien Saeimas ārkārtas sēdē parlaments lems par uzticības izteikšanu Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") izveidotajai valdībai. Pagaidām diskusijas raisījušas vairāku ministru kandidatūras, savukārt valdības deklarācija šoreiz ir visai lakoniska, bet jaunās koalīcijas veidotāji sola, ka konkrēti valdības darbi tiks iekļauti tās rīcības plānā. Neilgi pirms valdības apstiprināšanas jaunās koalīcijas partiju politiķi, tostarp divi topošie ministri, raidījumā "Kas notiek Latvijā?" ar redzamāko nevalstisko organizāciju pārstāvjiem diskutēja par jaunās valdības iecerētajiem darbiem un to, kā vērtēt to rezultātus.

Ministru prezidenta amatam izvirzītās Evikas Siliņas pārstāvēto "Jauno Vienotību" 13. septembra raidījumā pārstāvēja Saeimas deputāte Inga Bērziņa, kuru plānots apstiprināt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā, bet Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) – zemkopības ministra amatam izvirzītais Armands Krauze. Partiju "Progresīvie" pārstāvošais Saeimas deputāts Andris Šuvajevs diskusijā uzsvēra – apstiprināšanas gadījumā šī būšot pirmā patiesi kreisi centriskā valdība Latvijā.

Valdības sociālos un sadarbības partnerus diskusijā pārstāvēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža vietnieks Andris Rāviņš, kā arī Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētājs Georgs Rubenis.

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:

Atbildot uz jautājumu par to, vai "jaunais piedāvājums" ir labāks par iepriekšējo Krišjāņa Kariņa valdību, LTRK prezidents Rostovskis spriež, ka pagaidām par to ir pāragri spriest, bet LBAS priekšsēdis Baldzēns cer uz līdzsvaru starp sociālo, ekonomisko un vides aspektu.

Potenciālā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Bērziņa par pozitīvu faktoru sauc to, ka jaunās koalīcijas veidotāji ir vienojušies par vairākiem darbiem, kas būtu jāpaveic vēl līdz šā gada beigām.

"Vēlme bija," politiķi komentē SKDS aptauju par labāko valdības koalīcijas sastāvu.

Kāpēc valdības deklarācijas projektā nav Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča nosauktais mērķis – līdz 2030. gadam sasniegt Eiropas Savienības vidējo labklājības līmeni?

"Tos tekstuālos mērķus nevar izmērīt!"

"Viņa ir kompakta," potenciālais zemkopības ministrs Krauze uzsver atšķirīgo pieeju valdības deklarācijas veidošanā.

"Sadales tīkla" tarifu pieauguma kompensēšana: Klimata un enerģētikas ministrijas piedāvātais vai cits modelis? ZZS sagatavojusi deklarāciju, ko piedāvā pievienot likumam par Stambulas konvencijas ratifikāciju. Piedāvājums kopdzīves regulējumam esot pieņemams.

Kas notiks ar Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumu par skolu tīkla reformu?

Nevalstiskais sektors par "politisko tirgu" un loģiku politiskās atbildības jomu jeb ministru "portfeļu" sadalījumā.

Kādēļ "Progresīvie" atteicās no Veselības ministrijas? Deputāts Šuvajevs skaidro, kādēļ dažām ministrijām "ir tikai loģiski būt vienā komplektā".

Krauze aizstāv ZZS virzītā Kaspara Meļņa piemērotību klimata un enerģētikas ministra amatam.

Četri scenāriji nodokļu izmaiņām: vai jaunā koalīcija tos rakstīs no jauna?

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti