Kas noticis Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča pilnvaru pirmajā gadā un kam jānotiek turpmāk?

Edgars Rinkēvičs

Jānis Domburs 19.jūnijs, trešdiena 21:15

«Būs zaudējumi pašvaldībai»: prokurors atklāj – notiek pārbaude par amatpersonu atbildību zemju privatizācijā pie lidostas

Tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā nonākusi zeme pie lidostas, ko pirms pāris gadiem Rīgas pašvaldība par 5,7 miljoniem eiro pārdeva Lietuvas investoram piederošam uzņēmumam.  Šonedēļ Rīgas dome pulcējās uz sēdi, nolemjot atjaunot pašvaldības īpašuma tiesības uz šiem kopumā 22 zemesgabaliem, kas atrodas līdzās starptautiskajai lidostai "Rīga". Par privatizācijas atcelšanu rātē lēma pēc Ģenerālprokuratūras prasības. Prokurors Armīns Reinis raidījumā "Kas notiek Latvijā?" trešdien, 6.martā, sacīja, ka pārbaudes par amatpersonu atbildību šajā lietā vēl notiek.

Prokuratūras atzinumā sacīts, ka desmit gadus ilgajā šo zemju privatizācijas procesā neesot izvērtēts, vai šie īpašumi ir nepieciešami valstij tās vajadzībām. Raidījuma vadītājs Jānis Domburs jautāja, vai šajā gadījumā nav jārunā arī par kriminālu atbildību. Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības koordinācijas nodaļas prokurors Armīns Reinis norādīja, ka "jautājums nav beidzies" un pārbaude par iespējamo amatpersonu atbildību prokuratūrā vēl turpinās. Prokurors sacīja, ka atbildība izpaužas "personāliju līmenī", bet to, vai tā meklējama tikai starp amatpersonām domē vai arī Satiksmes ministrijā, viņš atturējās komentēt, tādu iespēju neizslēdzot.  Reinis arī norādīja, ka šajā gadījumā ir skaidrs, ka pašvaldībai lietā būs zaudējumi.

To, ka zaudējumi būs, atzina arī Rīgas mērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība"). Piemēram, būs jāmaksā Civillikumā noteiktie procenti investoram. "Man negribas domē nevienu sabaidīt," runājot par atbildību, sacīja Ķirsis, norādot, ka arī pašvaldībā notiek pārbaude un secinājumi būs pēc tās. 

Bijušais Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Progresīvie"), runājot par domes balsojumu, atceļot lēmumu par privatizāciju, sacīja, ka būtu balsojis pret to. Taču prokuratūra sabaidījusi deputātu ar iespējamu atbildību, tādēļ domes sēdē viņš nobalsoja par. Prokurors Reinis gan bilda, ka prokuratūra neesot norādījusi, kā deputātiem jābalso, vien aicināja sākt šo jautājumu risināt.

Jāatgādina, ka saistībā ar "lidostas zemju" jautājumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā nonācis no amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta vadītājs Jānis Vaivods. Uz viņu krīt aizdomas par kukuļa piedāvāšanu satiksmes ministra padomniekam Jānim Meirānam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti