Kas notiek ar "Rail Baltica" projektu?

Kaspars Briškens, Kristīne Malnača, Inese Kalvāne, Ēriks Diļevs, Andris Kulbergs, Raimonds Čudars, Tālis Linkaits, Guntis Āboltiņš-Āboliņš

Jānis Domburs 12.jūnijs, trešdiena 21:15

«Kam jābūt Eiropas Parlamentā?» aptauja: 16 sarakstu līderu reitingi – rezultāti pēc respondentu sarunvalodas ģimenē

Latviešu un krievu valodā runājošiem Latvijas pilsoņiem ir visai atšķirīgs skatījumus uz to, kurus no Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām iesniegto sarakstu līderiem viņi vēlētos redzēt nākamo EP deputātu vidū. Pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas veiktās SKDS aptaujas rezultāti liecina – neviens no kandidātiem, ko simboliskajā pirmajā deviņniekā ierindojuši respondenti, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda, nav iekļuvis pirmajā deviņniekā, kas veidojas, ņemot vērā tikai to respondentu atbildes, kuru sarunvaloda ģimenē ir krievu valoda.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS veiktajā aptaujā, kuras ietvaros aptaujāti 1505 Latvijas pilsoņi, respondenti tika lūgti, neatkarīgi no tā, par kuru sarakstu paši balsos vēlēšanās, izraudzīties tos deviņus kandidātus, kurus viņi vēlētos redzēt kā EP deputātus no Latvijas. Kopumā aptaujas anketā bija iekļauti 40 kandidāti no visiem sešpadsmit EP vēlēšanām pieteiktajiem sarakstiem.

Klikšķināt, lai palielinātu: 

Latviešu valodā runājošo respondentu vidū populārākais ir pašreizējais Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis ("Jaunā Vienotība"), kuram atbalstu paudis 41% ikdienā latviešu valodā runājošu respondentu. Viņš ir arī kopvērtējuma līderis. Latviešu valodā runājošu respondentu vidu populārāko EP kandidātu pirmajā deviņniekā viņam seko Nacionālās apvienības saraksta pirmais numurs Roberts Zīle (39%), Sandra Kalniete no "Jaunās Vienotības" (37%), Artis Pabriks un Ivars Ijabs no "Latvijas attīstībai" (abi – ar 29% lielu atbalstu), "Progresīvo" saraksta otrais numurs Mārtiņš Staķis (24%), Inese Vaidere no "Jaunās Vienotības" (23%), kā arī Ināra Mūrniece (20%) un Rihards Kols (19%) no Nacionālās apvienības.

Tikmēr starp respondentiem, kuru sarunvaloda ģimenē ir krievu valoda, favorīts ir EP deputāts Nils Ušakovs ("Saskaņa"), kuram atbalstu pauduši 30% aptaujāto. Viņam seko partijas "Suverēnā vara" saraksta līdere Jūlija Stepaņenko (22%), Regīna Ločmele (21%) un Olga Petkeviča (17%) no "Saskaņas" saraksta, Ļubova Švecova (16%) no "Suverēnās varas", Centra partijas sarakstā ar otro numuru kandidējošais Miroslavs Mitrofanovs (16%), partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) saraksta līderis Vilis Krištopans (15%), kā arī Ričards Šlesers (11%) no LPV, "Stabilitātei!" sarakstā ar pirmo numuru iekļautais Ņikita Piņins (9%) un Centra partijas saraksta pirmais numurs Inna Djeri (9%). Tikpat, proti, 9% respondentu, kas ģimenē lieto krievu valodu, pauduši atbalstu arī JV saraksta pirmajam numuram Valdim Dombrovskim. 

Jau vēstīts, ka aptaujas kopvērtējumā simboliskajā pirmajā deviņniekā iekļuvuši pa trim kandidātiem no "Jaunās Vienotības" un Nacionālās apvienības, divi "Latvijas attīstībai" kandidāti un viens "Progresīvo" kandidāts.

Aptauja, kuru pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, notika laika posmā no 10. līdz 15. maijam.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti