Latvijas otrā Dižtorte veltīta Latvijas sportistu sasniegumiem pasaulē

Par godu Latvijas 97.dzimšanas dienai 18.novembrī Latvijas iedzīvotāji jau otro gadu pēc kārtas varēs baudīt Latvijā visu laiku lielāko torti - Latvijas Dižtorti, kas ir SMScredit.lv dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts svētkos. Jau no pulksten 18 pie Kongresu nama ikviens aicināts baudīt cienastu un dažādu mākslinieku sarūpētus priekšnesumus.

Šogad 40 kvadrātmetrus lielo un 1,4 tonnas smago biezpiena un šokolādes torti būs sarūpējuši  restorāna “Fazenda” un citu restorānu konditori. Astoņu konditoru pagatavotā torte būs pat lielāka nekā pērn, un ar to paredzēts cienāt aptuveni 12 000 viesu.

Pasākumā svētkos sveiks Lauris Reiniks, grupa ‘’Musiqq’’ un Roberto Meloni, kā arī ar akustiskās ģitāras priekšnesumu klātesošos priecēs dziedošais aktieris Gints Grāvelis. Tortes svinīgajā sagriešanā un dalīšanā svētku viesiem piedalīsies latviešu vieglatlēte, vairākkārtēja Latvijas čempione, bronzas medaļas ieguvēja septiņcīņā 2015.gada Pasaules čempionātā Laura Ikauniece-Admidiņa. Tāpat cienasta dalībniekus valsts svētku gaisotnē iedvesmos arī citu Latvijas izcilāko sportistu - skeletonistu brāļu Dukuru, pludmales volejbolistu Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa video uzrunas.

Latvijas otrās Dižtortes sastāvā būs 10 000 olu, 291 kilograms biezpiena, 260 kilogrami cukura, 151 kilograms miltu, 81 kilograms ievārījuma, 356 litri putukrējuma, 162 litri vārīta iebiezināta piena, 48 kilogrami šokolādes un 32 kilogrami ogu.

Dižtorte klātesošos priecēs jau otro gadu. Pērn svētku viesi mielojās ar 1,2 tonnu smago siera-aveņu torti, kas bija pirmā lielāka torte Latvijas vēsturē. Pagājušā gada idejas realizācija iniciatorus iedvesmoja tradīciju turpināt arī šogad, atkārtoti sniedzot prieku Latvijas iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Virtuve
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti