Dienas ziņas

Arī baznīcu dievkalpojumi - attālināti

Dienas ziņas

Skrundas ziedu pārdevēji meklē jaunas iespējas

Zivju lēkšanu Kuldīgā aicina skatīties attālināti

Zivju lēkšanu Kuldīgā aicina skatīties attālināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ik gadu aprīlī uz Kuldīgu dodas tūkstošiem viesu, lai redzētu aizraujošo dabas parādību – zivis, kas savā nārsta ceļā lecot cenšas pārvarēt dabisko šķērsli – Ventas rumbu. Šogad pilsēta aicina ievērot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un vimbu lēkšanu vērot attālināti – tiešraidē. Lai nodrošinātu kārtību, nedēļas nogalēs pie rumbas pastāvīgi dežūrēs Kuldīgas novada pašvaldības policijas darbinieki.

Ikdiena pierādījusi, ka, nākot skatīties pavasarī redzamo unikālo dabas parādību – vimbu lēkšanu pāri ūdenskritumam –, valdības noteiktie distancēšanās noteikumi cilvēkiem bieži vien piemirstas, tādēļ Kuldīgas novada pašvaldības policija nolēmusi, ka nedēļas nogalēs policisti te uzturēsies pastāvīgi.

Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns skaidro: “Lai nebūtu, ka cilvēki zvana, ka tur pie rumbas pulcējas, kamēr patruļa aizbrauks – lai nav, ka citas vietas tikmēr ir neuzraudzītas. Nav tikai pie rumbas, arī Mārtiņsalā, pie peldētavas, norobežojām bērnu laukumiņu, lai cilvēki nedrūzmētos.”

Pašvaldības policijā atzīst, ka ikdienā par distancēšanās neievērošanu visbiežāk nākoties aizrādīt jauniešiem. Tomēr, salīdzinot ar ierobežojumu pirmajām dienām, situācija esot daudz labāka.

Kuldīgas novada pašvaldības policijas inspektors Oskars Linkovskis stāsta: “Mēģinām to preventīvo darbu darīt ļoti daudz, tiešām, Kuldīgā nav bijis, vienu reizi aizrāda, ja otro reizi brauc, jaunieši ir aizgājuši vai sadalījušies tā, kā tam vajadzētu būt.”

Bet vimbas arī šai ārkārtējā situācijā ir pakļautas tikai dabas likumiem, un instinkti liek pēc iespējas augstāk un tālāk aizdoties nārsta ceļā. Īsts pārbaudījums sākas jau no brīža, kad Ventspilī tās no jūras iepeld Ventā, diennaktī veicot aptuveni 25 kilometrus. Šim procesam nedrīkst traucēt arī rumba, tāpēc tā vienkārši jāpārlec.

Citus gadus pilsēta aktīvi aicināja cilvēkus te viesoties un baudīt zivju lēkšanu pār rumbu, šogad to mudina darīt attālināti. Līdzās novērošanas kamerām, kas vērstas uz ūdenskritumu, atrodas arī tiešsaistes kamera, kuras video redzams Kuldīgas mājaslapā, tā dodot iespēju šo dabas parādību redzēt savās viedierīcēs arī neizejot no mājas.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim. Bet 7. aprīlī valdība lēma ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 12. maijam. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti