Rīta Panorāma

Intervija ar Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītāju Ņikitu Bezborodovu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Lauvēni jau paaugušies. Ziemeļbriedim kritīs ragi

Ziema Rīgas zoodārzā: lauvēni jau paaugušies, bet ziemeļbriedim kritīs ragi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirms pusgada Rīgas Zooloģiskajā dārzā pasaulē nāca divi burvīgi lauvēni – Teika un Varis. Nu jau tie ir paaugušies un bauda Latvijas ziemu. Savukārt ziemeļbriedis Elmo, gaidot svētukus, gatavojas nomest savus krāšņos ragus.

Lauvene Cvanga ''Rīta panorāmas'' filmēšanas grupu sagaida ar rūkšanu.

“Mammai, protams, ir lieli uztraukumi. Joprojām pieskata savus mazos,” paskaidroja zoodārza runasvīrs Māris Lielkalns.

Pagājuši seši mēneši, kopš Rīgas Zooloģiskajā dārzā pēc 22 gadu pārtraukuma piedzimuši lauvēni. 31. maijā lauvenei Cvangai un lauvu tēviņam Kali pasaulē nāca Varis un Teika, kuri nu jau ir krietni paaugušies.

“Gandrīz katrā filmā par Āfriku mēs varam redzēt lauvu. Tas rada iespaidu, ka lauvas ir sastopamas katru mīļu brīdi uz katra soļa, ka tas ir ļoti bieži sastopams dzīvnieks. Ir pilnīgi pretēji. Lauvas ir ierakstītas Sarkanajā grāmatā. Šī pasuga dzīvo sausās vietās Namībijas tuksnesī. Tā ir visvairāk pielāgojusies sausam tuksnešainam dzīvesveidam,” skaidroja Lielkalns.

Neskatoties uz dabisko dzīvesvietu tuksnesī, redzams, ka lauvām nav iebildumu arī pret Latvijas sniegoto ziemu, priecējot zoodārza apmeklētājus.

“Galvenais, lai vēders ir pilns. Ja gadījumā ķepas salst, tad var ieiet iekšā. Arī ziemā zoodārzā lauvas ir apskatāmas. Ja nav pārāk lieli mīnus grādi, sevišķi saulainā laikā lauvēni kopā ar vecākiem iznāk arī laukā no iekštelpām un spēlējas, staigā,” pastāstīja Lielkalns.

Kad burvīgie mazuļi paaugsies, viņi dosies uz dzīvi citos zoodārziem.

Tikmēr Zoodārzā atgādināja, gana daudz dzīvnieku var apskatīt arī ziemas sezonā, jo kolekcija veidota tā, lai būtu interesanti gan vasarā, gan gada aukstajā periodā. Ziemassvētkiem šobrīd zoodārzā cītīgi gatavojas ziemeļbriežu tēviņš Elmo.

“Ziemeļbriedis ir Ziemassvētku simbols. Parasti ragains. Paredzams, ka mūsu ziemeļbriedis Elmo uz Ziemassvētkiem vairs nebūs ragains. Parasti līdz Ziemassvētkiem ziemeļbriežiem lielie ragi nokrīt. Mēs to gaidām, un tagad Elmo deviņu gadu vecumā varētu būt vislielākie ragi viņa mūžā. Uz aci vērtējot, tie varētu būt 8–10 kilogrami svarā,” stāstīja Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Ingmārs Līdaka.

Arī Elmo vēlas dāvanas svētkos. Ikvienam interesentam ir iespēja viņam uzsaukt vienas dienas maltīti, ziedojot 20 eiro.

“Visvairāk viņš alkst pēc ķērpju vakariņām. Tagad zooloģiskajā dārzā būs ziemas nakts piedāvājums, cilvēki varēs šeit staigāt līdz 21.00. Pulksten 19.30 viņš ir gatavs baudīt ķērpju vakariņas. Ķērpju salāti atvesti no Somijas. Katru gadu zoodārzā tiek piegādāta aptuveni tonna ķērpju,” stāstīja Līdaka.

Visi tie, kas uzsauks Elmo vakariņas, pēc tam piedalīsies izlozē un savā īpašumā varēs iegūt viņa šogad izaudzētos lielos ragus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti