Dienas ziņas

Daugavpilī notiek Pasaules taku orientēšanās čempionāts

Dienas ziņas

«Tautas Panorāma» dodas ceļā

Kurzemes čempionāts nacionālajā suņu daudzcīņā

Tukuma novadā noslēdzas reģionālās sacensības suņu daudzcīņā

Ar Kurzemes čempionātu Tukuma novada Irlavas pagastā noslēgušās šā gada reģionālās sacensības nacionālajā suņu daudzcīņā. Tas ir viens no senākajiem suņu sporta veidiem. Sākotnēji tas izmantots dienesta suņu apmācībai, bet tagad galvenais uzdevums ir pievērst jauniešus aktīvam dzīvesveidam un kopā ar četrkājaino draugu apgūt jaunas zināšanas.

Suņu nacionālā daudzcīņa ir sporta veids, kurā abiem partneriem – sunim un saimniekam – nepieciešams gan fiziskais rūdījums, gan savstarpēja saskaņa. Sacensības notiek trīs posmos: suņa piesaukšanā, kopējā šķēršļu pārvarēšanā un iedomāta noziedznieka aizturēšanā.

“Atjaunotās Latvijas laikā tas ir visvecākais sporta veids, un vienīgais sporta veids, kas tiek organizēts stadionā. Suņa darbību mēs uzreiz ļoti labi redzam: kļūdas, kādas ir, veiksmes un neveiksmes,” stāsta Latvijas Sporta suņkopības federācijas prezidents Jānis Pavlovskis, piebilstot, ka raksturīgākās kļūdas ir dzīvnieku vadība.

Sākotnēji daudzcīņu izmantoja dienesta suņu apmācībām, bet pakāpeniski tas kļuvis par sporta veidu ikvienam, kurš vēlas gudru un apmācītu suni.

Kurzemes čempionātā jauno suņu kategorijā Elīna no Rīgas ir jaunākā suņa saimniece. Mazais Šelti jau ir vairāku adžiliti sacensību uzvarētājs, bet daudzcīņai pievērsušies nesen. “Labi, tikai ļoti karsts, un mēdz būt, ka suņi kļūdās. Un arī viņš šodien vienā šķērslī kļūdījās. Citādi ļoti labi. Trenējamies trīs reizes nedēļā,” stāsta Elīna.

Sacensībās var piedalīties jebkuras šķirnes suņi, un noteikumi un kritēriji visiem ir vienādi.  Tieši tāpēc Taņa nolēmusi pārbaudīt sava bezšķirnes mīluļa Basa spējas: “Man bija tāda ideja, ka ''dvorņaška'' nepavisam nav sliktāka par sugas suņiem, un

es gribēju parādīt, ka krancis var strādāt pat labāk, ja pareizi audzināts. Cenšos pareizi audzināt suni.”

Un, lai gan šoreiz līdz izcilībai mazliet pietrūka, pirmajā etapā otrā vieta godam nopelnīta. Šā gada reģionālie čempionāti ar sacensībām Irlavā ir noslēgušies, bet, kurš būs šā gada Latvijas čempions, tiks noskaidrots 1.oktobrī Smiltenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti