Pret dzīvnieku izmantošanu cirkā savākti jau 3000 parakstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Biedrība „Dzīvnieku brīvība” vāc parakstus petīcijai pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Biedrība regulāri protestē pie Rīgas cirka ieejas pirms izrādēm. Rīgas cirks tikmēr nesaskata problēmu dzīvnieku izmantošanā izrādēs. Daudzi apmeklētāji atzīst, ja nebūtu dzīvnieku, viņi uz cirku neietu.

Kamēr Rīgas cirks gatavojas kārtējai izrādei, pie ieejas durvīm lietū aptuveni 20 cilvēki ar plakātiem un skaļruni protestē pret dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs. Protestētāji ir dzīvnieku tiesību aizstāvji no biedrības „Dzīvnieku brīvība”. Šobrīd cirka programmā uzstājas divi ziloņi. Kā stāsta biedrības valdes loceklis Aivars Andersons, dzīvniekiem vispār nav jāpiedalās izrādēs:

„Mēs uzskatam, ka nevienam dzīvniekam cirkā nav vietas, taču it īpaši no nebrīves un dresūras metodēm, un transportēšanas protams cieš savvaļas dzīvnieki, tādi kā ziloņi, tīģeri, lāči un citi.”

Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska tikmēr uzskata - ja dzīvnieks dzīvo cilvēku sabiedrībā, tas nav savvaļas dzīvnieks.

„Viņš jau sen vairs nav savvaļas dzīvnieks…Šie ziloņi ir apmēram 30 - 40 gadus veci, viņi cilvēku sabiedrībā ir šos 30 - 40 gadus,” saka Lipinska.

Rīgas cirkam pašam dzīvnieki nepieder, tomēr tie brauc līdzi uz Rīgu viesizrādēs. Direktore uzsver, bez dzīvniekiem skatītāji uz izrādēm nenāktu: „Paskatieties, kad ir rinda kasē, kādu jautājumu cilvēki uzdod -galvenais jautājums: kādi dzīvnieki būs izrādē?”.

Saruna pie kases: - Vai Jūs ietu uz cirku, ja tur nebūtu dzīvnieku?

- Visticamāk, ka jā, ja vien ir izrāde patīkama un interesanta, kāpēc gan nē? - Man patīk dzīvnieki. Es gribu redzēt, kā viņi ir dresēti. - Tas taču ir cirks - ar dzīvniekiem, un bērniem interesanti.

„Dzīvnieku brīvības” valdes loceklis Aivars Andersons gan uzsver, ka cirka iespējas izdzīvot bez dzīvniekiem nav jāvērtē augstāk par dzīvnieku tiesībām. 

„Kā mēs skatāmies uz dzīvniekiem mūsdienu sabiedrībā - lai mēs iegūtu kādu izklaidi, par kuru mēs varam pateikt, ka tas ir interesanti. Varbūt tas ir interesanti bērniem, kuri nesaprot, kas patiesībā notiek. Šīs izklaides vārdā mēs pakļaujam dzīvniekus videi, kura ir nabadzīga ar stimuliem, kurā ir ciešanas un bailes katru dienu, visa mūža garumā. Tas dzīvnieks neko neredz, tikai sprostus, cirkus, pārvadājumus, dresūru. Mēs dzīvniekam atņemam visu dzīvi, tikai lai mums būtu interesanti,” sašutis ir Andersons.

Cirka direktore Lolita Lipinska tikmēr atbild, ka dzīvnieki cirkā nemaz neuzstājas pret pašu gribu:

„Viņš to par varu nedara, tāpēc, ka viņš pārāk liels un gudrs. Pārāk spēcīgs. Ja viņam sāpēs, ja viņam būs bail, ja viņš būs iedresēts, ja viņam būs slikti, viņš to parādīs skatītājam. Dzīvnieki neizliekas. Jūs, cilvēki, izliekaties. Dzīvnieka attieksmi pret notiekošo manēžā nevar noslēpt, kā grib.:

Cirka dzīvniekus uzrauga Pārtikas un veterinārais dienests. Biedrība „Dzīvnieku brīvība” šīs gan uzskata par birokrātiskām papīru pārbaudēm, kas neparāda īsto situāciju. Biedrība šobrīd vāc parakstus pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Petīciju parakstījuši jau vairāk nekā 3000  cilvēku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti