Patversme aicina pavadīt laiku ar sunīšiem un kaķīšiem

Iestājoties aukstākam laikam, dzīvnieku patversmēs esošajiem iemītniekiem nepieciešama līdzcilvēku palīdzība: gan kopā būšanas veidā, gan materiāla atbalstā.

Dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda KārkliņaLinda Zalāne

Dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa novērojusi, ka Rīgā un Pierīgā ir mazāk to suņu, kas palikuši uz ielas un ir bez saimnieka. Taču neatkarīgi no patversmēs esošo dzīvnieku skaita, vajadzības ir nemainīgas. Dzīvniekiem ir nepieciešamas segas, lai, iestājoties aukstākam laikam, var nodrošināt papildus siltumu. Tāpat ir nepieciešama pārtika. Kārkliņa stāstīja, ka vajadzīgs proteīniem, olbaltumvielām bagāta pārtika, jo dzīvnieki parasti patversmē nenonāk labi baroti.

Kārkliņa arī aicināja cilvēkus maksimāli pa diviem doties uz patversmi, lai izvestu pastaigās suņus, kā arī socializētos ar kaķiem, kuriem nepieciešams atkal pierast pie cilvēkiem. 

"Tas ir ļoti nepieciešams, tāpēc, ka daudzi kaķēni ir nākuši no ielas vai vienkārši ļoti sabijušies. Lai viņam atkal radītu uzticību cilvēkam, vai pirmo reizi radītu uzticību cilvēkam, ir speciāla programma, ka var nākt un apsēsties telpā, kurā ir kaķēni.

Ievērojot visus piesardzības pasākumus, var paspēlēties ar kaķiem, parunāt ar viņiem, pamēģināt ņemt rokās.

Tā ir ļoti liela palīdzība, lai viņi ātrāk varētu nonākt jaunajās ģimenēs," stāstīja Kārkliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti