Dienas ziņas

Šogad mežos gandrīz nav ogu un sēņu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rīgas zooloģiskā dārza kamielēns tiek pie vārda

Rīgas zoo kamieļa mazuli tā krustvecāki hokejisti nosauc par Bronzu

Par godu kamieļu mazuļa vārda piešķiršanai piektdien, 14. jūlijā, Nacionālajā zooloģiskajā dārzā bija svētki. Tajos piedalījās arī kamielēna krustvecāki – Latvijas izlases hokejisti. Mazulis nāca pasaulē neilgi pēc Latvijas izlases vēsturiskā sasnieguma, pārvedot no pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas. Zīmīgi, ka arī kamielēns nosaukts par Bronzu, un hokejisti smej, – jācer, ka nākotnē kādu mazuli zoodārzā varēs nosaukt arī par Sudrabu un Zeltu.

Ik pa laikam uzpil lietus, bet zoodārzā cilvēki sanākuši kuplā skaitā, viņu vidū – ļoti daudz bērnu. Manīt var arī pa kādam Latvijas izlases kreklam, jo šodien ļaudis sapulcējušies, lai uzzinātu, kāds būs hokeja izlases krustbērna – kamielēna vārds. 6. jūnijā dzimušais kamielis pasauli jau mazliet ir iepazinis.

Rīgas zoodārza Nagaiņu nodaļas vadītāja Jūlija Lauberte kamielēnu raksturoja tā: "Viņš ir ļoti ziņkārīgs, labi ēd gan mammas pienu, gan jau pieaugušo dzīvnieku barību, kas ir zāle, lapiņas, siens. Viņš ir ļoti aktīvs, enerģisks, ziņkārīgs, labprāt iet uz kontaktu ar saviem kopējiem."

Vārda došanas svētku laikā vispirms hokejisti sagatavoja mielastu – kārklu, kļavu un pīladžu zarus. Tūlīt pēc tā bija gaviļnieka uznāciens. Paveroties kamieļmājas durvīm, mamma piesardzīgi pabāza galvu, lai pārliecinātos, ka ārā nākt būs droši.

Kamielēna krustvecāki ar cienastu.
Kamielēna krustvecāki ar cienastu.

"Mammīte jūtas ļoti lepna par savu pirmdzimto bērnu, jo tas ir pirmais mazulis viņai, viņa ļoti rūpējas par viņu un uztraucas, bet arī ļoti uzticas saviem kopējiem," skaidroja Lauberte.

Kamieļu puika ticis pie vārda, kuru izdzirdot, ikvienam būs skaidrs, ka tas dots par godu šā gada hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā. Bronza.

Vēlāk faniem bija iespēja tikt pie hokejistu autogrāfiem un foto. Rindas garas, bet pēc tam sejās prieks. Hokejisti smej – jācer, ka nākotnē kāds zoodārza mazulis tiks nosaukts par Sudrabu vai Zeltu.

Kamielēns Bronza ar savu lepno mammu.
Kamielēns Bronza ar savu lepno mammu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti