#LV99plus: Krāpnieki ilgākai piena uzglabāšanai izmanto veselībai kaitīgas vielas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 10 mēnešiem.

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Sāra Minca

Sāra Minca, 33 gadi (dzimusi 1884. gada 18. novembrī) – Sāra ir Rēzeknes veikala īpašnieka atraitne. Vīrs nomira 1917. gadā. Sārai ir trīs bērni. Bērnu apgāde ir viņas raižu centrā, tomēr viņa uztraucas arī par saviem diviem jaunākajiem brāļiem, kuri karo cara armijā. Sāras māsa dzīvo Daugavpilī. Sāra pamatā uzturas Rēzeknē.

Saziņas medijs lsm.lv vēstures seriālā #LV99plus: vēstules, ieraksti dienasgrāmatā.

Sārai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem sazinās  "Facebook" grupā "Dzīvā vēsture".

Piena viltošana ir vēl viena grūto kara apstākļu un negodīgu cilvēku radīta rūpala. Tas, ka pienam piemaisa ūdeni, jau ir ierasta lieta. Nopirkt neatšķaidītu pienu ir gandrīz vai neiespējami. Bet ir krāpnieki, kuri iet daudz tālāk. Viņi ir izsecinājuši, ka piejaucot pienam sodu vai kādu citu ķimikāliju, var aizkavēt tā sarūgšanu vai mazināt skābumu jau kādu brīdi nostāvējušā pienā. Bieži piejaukumi ir veselīgai kaitīgi, un apkrāptais var iedzīvoties pamatīgās vēdergraizēs.

*1918. gada 29. jūlija ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti