#LV99plus: Boļševiki sola strādniekiem maksāt 25 rubļus dienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 5 mēnešiem.

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženierī Sergeju (33 gadi) evakuācijas līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Boļševiki cenšas uzpirkt vienkāršos ļaudis ar naudu. Par dažādiem darbiem, piemēram, dzelzceļu labošanu, sola maksāt pat 25 rubļus dienā. Pasakaina peļņa, kuru nopelnīt līdz šim vienkāršs strādnieks pat sapņot neuzdrīkstējās. Padzirdējuši par šādām summām, vientiesīgie strādnieki un bezzemnieki vienā laidā slavē labos komunistus.

Arī armijā dienēt gatavajiem boļševiki ir gatavi maksāt lielas summas – 15 rubļus dienā - un vēl pabarot. Visdažādākie dzīves pabērni – agrākie karagūstekņi un bezdarbnieki -, tāpat prasti pabiras - dezertieri un marodieri - steidz pierakstīties Sarkanajā armijā. Un no kurienes nauda? Protams, no aplaupītajiem turīgākajiem pilsoņiem, kurus boļševiki šobrīd izsūc pilnībā sausus ar dažādu kontribūciju palīdzību.

Vien cik ilgi tā turpināsies un ko par šo lielo naudu nopirks? Ja vien boļševiki neievedīs vagonus pilnus ar graudiem, vairāk pārtikas, ko nopirkt, nepaliks, vien esošā sadārdzināsies. Nekas neliecina, ka boļševiki gatavotos no Krievijas ievest labību. Tā vietā sāk izskanēt runas par ‘’kulakiem’’ – turīgajiem zemniekiem, kuri ļaunprātīgi slēpjot labību.

*1918. gada 27. decembra ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti