Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar grāmatu uz bērnudārzu

Rundāles novada bērnudārzā «Mārpuķīte» bērniem iemīlēt grāmatas palīdzēs bibliotēka

Ja īstais laiks ir palaists garām, iemācīt bērnam mīlēt grāmatas ir daudz grūtāk. Tā uzskata Rundāles novada bērnudārza ''Mārpuķīte'' skolotājas. Otrdien, 6.decembrī, bērnudārzs sāka ilgtermiņa sadarbību ar bibliotēku, un vecākie bērni, kuri paši vēlējās un kuru vecāki tam piekrita, kļuva par bibliotēkas lasītājiem.

Māju, kur dzīvo grāmatas, bibliotēku bērnudārza "Mārpuķīte" audzēkņi pagaidām aplūko virtuālajā vidē, bet grāmatas kopā ar bibliotekāri, kura šoreiz iejutusies runča tēlā, gan ir pavisam īstas.

Skolotājas stāsta, ka bērnu lasītprasme bērnudārza vecumā ir visai dažāda. Naskākie burtiņus pazīstot jau četru gadu vecumā, bet  šis noteikti ir īstais vecums, lai bērni sadraudzētos ne tikai ar planšetēm un datoriem, bet arī ar grāmatām.

"Grāmatas mums ļoti patīk, tāpēc mums grupā arī ir pašiem savs grāmatu plaukts, kur mēs izvēlamies grāmatas un šķirstām un lasām, un kopīgi pētām. Manuprāt, bērniem ir jāatrod īstais laiks, kad viņiem to piedāvāt, un tad viņiem tas aiziet ļoti raiti.

Bet, ja tas laiks ir palaists garām, tad ir grūtāk viņus piesaistīt pie grāmatām," teica pirmskolas skolotāja Inga Šastakoviča.

Turpmāk sešgadnieku grupas bērni varēs kļūt arī par bibliotēkas lasītājiem, un  reizi mēnesī, kad bērnudārzā ieradīsies bibliotekāre ar grāmatu saini, tās apmainīt. Šāda ideja radusies Bērsteles bibliotēkas vadītājai.

"Ar lasītājiem bērniem laukos ir grūti, jo, diemžēl, vecākiem nepietiek laika fiziski atnākt ar bērnu līdz bibliotēkai un izvēlēties grāmatu. Un šī varētu būt iespēja bērniem iepazīties ar grāmatām, jo grāmatas atbrauc ciemos pie viņiem," teica Bērsteles bibliotēkas vadītāja Anita Šveda.

 Prieks par jauno sadarbību ir arī skolotājām, jo interese par grāmatām veicina lasītprasmi. Tomēr sešgadnieku ieskaitīšanu skolēnu kārtā, pat ja tiktu izstrādāta jauna programma, viņas tomēr neatbalstot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti