Dienas ziņas

Eiropā protestē pret Covid sertifikātiem

Dienas ziņas

12 cilvēki publicējuši lielāko daļu no pret vakcināciju vērstā satura

Ar Covid radītajām sekām cīnās ar mākslas terapiju

Pedvālē mākslas terapija palīdz cīnīties ar pandēmijas laikā uzkrāto stresu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mākslas terapija var būt lielisks veids, kā veiksmīgi cīnīties ar Covid-19 pandēmijas laikā uzkrāto stresu, trauksmi un neziņu. Tā ir terapija, kurai nav nepieciešama iepriekšēja pieredze un speciālas iemaņas. Pedvālē īpašā meistarklasē tikās gan jomas speciālisti, gan interesenti. Viņi atzina, ka radoši un interesanti darbojoties, var kliedēt nomāktību un negatīvās domas.

Turot katrā rokā pa krāsainajam krītiņam un sajūtot ar pēdām telpas izmēru un faktūru, katrs dalībnieks tika aicināts ieklausīties mūzikā un sevī. Pēc tam savas tā brīža sajūtas vajadzēja uzlikt uz papīra, velkot līnijas un liekot krāsas triepienus. Sava veida dienasgrāmata, kuras ieraksti savirknēti ne tikai vārdos, bet arī vizuālos tēlos.

“Mākslas terapija ir ļoti labs veids, kā atraisīt savu radošumu. Domāju, ka metodes rotaļīgi ļauj saslēgties ar savu radošumu un atjaunot zudušo saikni ar to,” stāsta Jasmīne Pekonena, mākslas terapeite no Somijas.

Bērnībā jebkurš mazais cilvēks, nebaidoties no rezultāta, droši velk līnijas uz papīra un priecājas par galarezultātu. Gadu gaitā drošības sajūta nez kāpēc tiek pazaudēta.

“Bērni taču visi zīmē, vai ne? Visi. Pēc tam mēs kaut kā aizmirstam, ka mēs drīkstam zīmēt,” spriež ģimenes ārste, pediatre Dzintra Lunde.

“Un tas ir viens no salmiņiem, kā nepazaudēt, kā nepārvērsties, kā es parasti saku: ”Es negribu pārvērsties par vecu, čīkstošu veceni!”

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciāliste Anda Lase atzīst, ka Latvijā mākslas terapeits nav pilnvarots uzstādīt diagnozi, taču tam ir iespēja pielietot savas metodes darbā ar pacientu.

Speciāliste piekrīt, ka Covid-19 pandēmijas laikā pieaudzis pacientu skaits tieši pusaudžu un jauniešu vidū. Bieži vien ar valsts apmaksātajām desmit sesijām var izrādīties par maz.

“Ja bērns uzticas terapeitam, viņš var mazliet atbrīvoties. Viņš izrunā to lieko, izzīmē, izveido, izmīca mālā, bet pārsvarā jau ir tā, ka viņš atgriežas tai pašā vidē atpakaļ.

Un, ja tā sistēma ir tāda, kāda viņa ir, un tajā sistēmā neko nedara, tad tas, kas šeit ir noticis, var kaut kur izplēnēt,” atzīst vizuāli plastiskās mākslas terapeite Lase.

Covid-19 pandēmija iezīmējusi problēmas ne tikai pusaudžu vidū. Attālinātais darbs radījis negatīvas sekas arī daudziem pieaugušajiem. Speciālisti atzīst, ka mākslas terapija ir lielisks veids, kā darboties visai ģimenei kopā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti