Dārzkopības speciālists: Salnas nav būtiski bojājušas augus; aktīvāki kļuvuši kukaiņi

Jūnijam netipiskās salna šogad nav būtiski skārušas augus, tomēr būtu jāpievērš uzmanība temperatūras svārstību mazināšanai. Savukārt šajā laika būtiski aktīvāki kļuvuši kukaiņi, intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils.

Narvils  pastāstīja, ka šī sezona neizceļas ar īpaši lieliem augu bojājumiem salnu dēļ un tās nav sagādājušas lielas raizes. Šogad vēl joprojām ir vēlās salnas, kas jūnijā esot reta parādība.

Tajā pašā laikā būtiski, ka temperatūru svārstības augiem nozīmē stresu, ko jāmēģina mazināt, piemēram piesegt augus, savlaicīgi aiztaisīt siltumnīcas.

Šim mērķim var lietot augšanas regulatorus, bioloģiskos mēslojumus, kas palīdz stiprināt augu imunitāti un mazināt stresu. Jūtīgākie augi ir siltummīļi, piemēram, tomāti, gurķi, kabači, ķirbji, baklažāni, bet no lauku kultūrām tās, kas vēl tikai dīgst.

Savukārt situācija pasliktinās saistībā ar kukaiņiem, jo, iestājoties siltākam un sausākam laikam, tie kļuvuši aktīvāki. Tam vērts pievērst uzmanību un jādomā par apkarošanas līdzekļiem, skaidroja dārzkopības speciālists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti