Klase

«Klase» 10. sērija

Klase

Skolotājs un pusaudzis.

Skola. sports un dzīve. Klase

Tiesāts un izslēgts no skolas. Skolotāja un sports palīdz pusaudzim Elvijam mainīt dzīvi

Pusaudzis Elvijs pēc grūta perioda savā dzīvē, - kad nonācis likumsargu redzeslokā, tiesāts, izslēgts no skolas -, guvis pārliecību, ka dzīvē iespējams ko mainīt uz labu: sācis sportot un atsācis mācības skolā. Liels atbalsts šajā ceļā bija viņa klases audzinātāja Skaidrīte Gasperte.

Vizītkarte: Elvijs. 11. klases skolnieks. Mācās Līgatnes novada vidusskolā. Audzis daudzbērnu ģimenē. Smēķējis, lietojis alkoholu, bēdzis no stundām. Par pārkāpumiem stājies tiesas priekšā. Izcietis sodu, strādājot sabiedriskos darbus. 10. klasē “izmests” no skolas. Sports palīdzējis atgriezties uz pareizā ceļa. Nākotnē vēlas kļūt par profesionālu sportistu.

Elvijs ir vecākais brālis piecu bērnu ģimenē. Vecāki audzināja stingri, nelaida daudz ārpus mājas, tāpēc bija maz draugu. Kad ģimene pārcēlās dzīvot citā vietā, Elvijs ne tikai atrada jaunus draugus, bet arī sāka smēķēt, lietot alkoholu.

“Kāpēc ne, pamēģināsim, jāiedzer,” atceras Elvijs, tas bija 13 – 14 gadu vecumā.

Par visiem pārkāpumiem Elvijs nonāk tiesā. Pirmajā tiesā tika sveikā cauri ar sabiedrisko darbu, strādāja veco ļaužu pansionātā. Skolu Elvijs nekad nekavēja. Ar atzinīgiem vārdiem Elvijs piemin  klases audzinātājas Skaidrītes Gaspertes nopelnus, uzteicot kā brīnišķīgu skolotāju, viņa skolā tikusi nominēta kā “Dzīves skolotāja”.

Viņa vienmēr gribējusi labu, slavēja mani, teica, ka galva laba, lai mācos, atceras Elvijs.

Elvijs bija bāriņtiesas uzraudzībā. Pienāca diena, kad Elvijam pasaka, ka ir atskaitīts no skolas. Tas bija drūms laiks. Uz skolu nav jāiet, Elvijs notīra ziemā basketbola laukumu un sāk spēlēt basketbolu. Vēlāk ir iespēja atsākt mācības.

Elvijs uzskata, ka ir mainījies, “skolā atgriezies pavisam cits cilvēks, tīrs, svaigs no visiem grēkiem atpestīts”. Elvijs vairāk nelieto alkoholu, nesmēķē, tagad nodarbojas ar sportu.

Lielu paldies par pārmaiņām savā dzīvē Elvijs saka skolotājai Skaidrītei Gaspertei.

“Kādu attieksmi tu saņemsi, tas ir atkarīgs no taviem nopelniem,” secina Elvijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti