TESTS: Kā lielās balodis, ko nozīmē CT09 un citi jautājumi par Viestura Ķerus grāmatu «Meža meitene Maija»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vai dzeņi ēd gaļu? Ko nozīmē CT09? Kā lielās balodis? Kuri putni ziemā lido uz Āfriku, bet kuri paliek tepat Eiropā? Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par ornitologa un rakstnieka Viestura Ķerus grāmatu "Meža meitene Maija", atbildot uz 11 projekta "Literatūre/Sākumskola" veidotāju un paša autora sagatavotajiem jautājumiem!

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam "Literatūre/Sākumskola".

"Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu "Meža meitene Maija", bet arī iepazīties ar raidījumā pausto:

Kas kopīgs literatūrai un ornitoloģijai? Ciemos pie grāmatas "Meža meitene Maija" autora Viestura Ķerus.

Izprintējamas darba lapas par Viestura Ķerus grāmatu "Meža meitene Maija":

Dokumenti

V.Ķerus darba lapas.pdf

Lejuplādēt

3.81 MB

 

 

 

 

 

Viesturs Ķerus (1984) ir dzimis rīdzinieks, bet kopš 2007. gada mīt Lestenes pusē. V. Ķerus ir ornitologs, un grāmata "Meža meitene Maija" ir viņa debija bērnu literatūrā.

 

Neatceros, kad iemācījos lasīt. Tas bija sen. Bet, kad nu biju iemācījies, lasīju gandrīz visu, ko varēju atrast, – pasakas un piedzīvojumu stāstus, zinātnisko fantastiku un detektīvromānus, grāmatas, kam biju par lielu, un tādas, kam biju par mazu. Tā, neizejot no istabas, varēju pētīt lauvas Āfrikā, šķetināt noziegumus kopā ar Šerloku Holmsu vai kopā ar kapteiņa Granta bērniem apceļot pasauli pa 37. paralēli. Kad tu aizraujies ar mūzikas klausīšanos, tu dziedi līdzi un domā, ka varētu būt dziedātājs. Kad tu aizraujies ar lasīšanu, sāc domāt, ka arī tu varētu kaut ko sarakstīt. Bet es nebiju īpašs – bērnībā daudzi raksta grāmatas un ar interesi vēro dabu. Veicas tiem, kas šīs intereses nepazaudē.

"Meža meitene Maija" ir stāsts par Maiju, kas kopā ar savu ģimeni – tēti, mammu un mazo māsu Ievu – dzīvo mežsarga mājā. Dzīve mežā un tētis putnu pētnieks ļauj Maijai vērot un iepazīt dabu sev visapkārt – saprast, ka dabā nav "slikto" un "labo", ieklausīties putnu dziesmās un uzzināt, kāpēc tie dzied, nakts pārgājienā satikt ežus un jāņtārpiņus, atvadīties no dzērvēm, tām dodoties uz siltajām zemēm. Katrā gadalaikā mums visapkārt rosās daudzveidīga dzīvība, tikai jāapstājas, jāieklausās un jāpavēro.

Ar visiem projekta materiāliem var iepazīties šeit.

 

Raksta pirmpublikācija Lsm.lv 2021. gada 20. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti