Sadaļas Sadaļas

Jauna grāmata bērniem - «Kā dundurs, muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu»

Izdevniecībā "Pētergailis" izdota Ineses Margēvičas grāmata bērniem "Kā dundurs, muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu". Inese Margēviča ir grāmatas autore un ilustratore.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Lasītāji pamanīja jau pirmās bērnu grāmatu autores, mākslinieces Ineses Margēvičas (neticami, par ko viņas rokās pārtop gleznais porcelāns!) grāmatas. Varbūt porcelānam piemītošais trauslums bija iemiesojies arī tekstā un ilustrācijās?

Latviešu bērnu autoru vidū ir gaužām maz tādu, kas paši spētu savas grāmatas ilustrēt, savukārt starp ilustratoriem tikpat kā nav rakstītāju, kaut gan pasaules bērnu grāmatu autoru vidū šī tradīcija ir visai izplatīta un tiek uzskatīta par atbalstāmu arī tāpēc, ka tieši autora/ilustratora darbos grāmatas varoņu teksti mazāk strīdas ar viņu attēliem, bieži vien cita ilustratora zīmējumi pat grūti iedomājami (viens no izcilākajiem paraugiem ir Tūves Jansones Mumini).

Grāmatā ,,Kā dundurs, muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu” ir stāstīts par mazu, bet sparīgu kukaiņu piedzīvojumiem, kuri nejauši atrod saplēstu lapiņu ar tekstu. Tajā pieminētais Ziemeļpols iekvēlina viņu prātus un kļūst par mērķi, kurš noteikti  jāsasniedz. Kaut arī varētu mierīgi gulēt puķēs un skatīties mākoņos.

Kā viņiem klājas, dodoties pretim iecerētajam  mērķim? Dažādi, jo ceļā ir jāsastopas ar grūtībām un pārpratumiem. Tur ir bīstama, mušu  sadedzināt kāra lampa, mulsinošs izkusis saldējums, staigns, slepkavniecisks  rūgušpiens un  kārdinoša milzu torte, mežacūkas un visbeidzot - arī neciešams sals.

Te parādās ceļotāju tik atšķirīgie raksturi – ne tikai ziņkārība, slavaskāre, ēdelība, bet arī drosme, izpalīdzība un aizrautība. Kopā viņi lieliski tiek galā ar ceļā uz mērķi sastaptajām briesmām. Galvenais – viņi nav vienaldzīgi viens pret otru un pret citiem ceļā satiktajiem. Soli pa solim viņi virzās arvien tuvāk savam mērķim –  Ziemeļpolam. Ceļotāji jau gandrīz atklāj Ziemeļpolu, pietrūkst pavisam nedaudz, bet – viņi aizmieg ziemas miegā. Tomēr pavasarī viņi turpinās iesākto.

Grāmatā "Kā muša, dundurs, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu” autore cenšas atraisīt bērnu interesi par dzīvo dabu mums visapkārt, saudzēt un nepiesārņot to. Kāpēc pārdomājot savus mērķus un mērķīšus, nemācīties no kukaiņu ceļojuma? 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt