Koncerts un 101 m garā izstāde «BikiMETRS» – pasākumi bērniem Latgales vēstniecībā «Gors»

Zinību dienas noskaņā svētdien, 3. septembrī, pulksten11.00 Latgales vēstniecība "Gors" aicina uz bezmaksas ziņkārīgā ragaiņa Bikibuka koncertu "BikiKONCERTS", kurā kā īpašā viese piedalīsies dzejniece Inese Zandere. Šajā dienā atklās arī izdevniecības "Liels un mazs" 101 metru (m) garo izstādi "BikiMETRS", informēja pasākuma organizētāji.

"Bikibuks" piedzima 2012. gadā izdevniecībā "Liels un mazs". Viņa mamma – idejas autore māksliniece Rūta Briede kopā ar dzejas izlases sastādītāju Inesi Zanderi deva viņam vārdu, bet grāmatu dizainers Artis Briedis, veidojot sērijas logo, radīja īsto izskatu: Bikibuks ir mazs ragainis, kas līdzinās atvērtai grāmatiņai. Atrast šo vārdu palīdzēja Jāņa Baltvilka dzejolis "Biki-buki", kas kļuva par pašu pirmo sērijas izdevumu. Jaunradītais vārds kļuva arī par sugas vārdu latviešu valodā – par bikibuku tiek dēvēta katra mazā kabatas formāta grāmatiņa.

Sērijā "Bikibuks" dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas bērniem mūsdienīgā vizuālā veidolā, saglabājot cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan moderno. Ar tādu pašu misiju koncertdarbību uzsākusi BikiGRUPA.

 

"BikiKONCERTA" programmā ir iekļautas bērniem un vecākiem jau iemīļotas un zināmas dziesmas – "Kartupeli, kartupeli", "Zaķīšu pirtiņa", "Saulīte ar zobiem", kā arī BikiGRUPAS veidotas oriģināldziesmas tieši šim projektam. BikiGRUPA sastāv no pieciem mūziķiem: Matīsa Circeņa (balss, klavieres, ģitāra), Mārtiņa Kokara (sitaminstrumenti, bass), Agneses Malnačas (balss, flauta), Martas Smilgas (balss, basģitāra, vijole) un Patrika Stepes (balss, klavieres, saksofons).

Koncerta dienā savas durvis vērs arī 101 m garā izstāde "BikiMETRS", kas būs apskatāma no 3. septembra līdz 31. oktobrim.

Izstāde "BikiMETRS" piedāvā dzīvot līdzi bikibuku tapšanas procesam – izstāde līdzinās lappusēm no "BIKIBUKA" dienasgrāmatas: tajā var uzzināt dažādus "bikifaktus", pētīt skices un fotogrāfijas, lasīt fragmentus no darba sarakstes, mākslinieku komentārus, pētīt izmantotās tehnikas, iepazīt darbu prototipus – cilvēkus un lietas, ar kvadrātkodu palīdzību savā telefonā klausīties dziesmas, kurās skan "BIKIBUKĀ" publicēto dzejoļu teksti. Bet, ja esi mazs un lokans skatītājs, dažās ilustrācijās varēsi ielīst un iejusties no iekšpuses!

Apmeklēt izstādi darba dienās varēs tikai pēc iepriekšējās pieteikšanās pa tālruni 64633303 vai rakstot uz e-pastu [email protected], bet brīvdienās no 12.00 līdz 16.00. Atklāšanas dienā izstāde būs apskatāma bez maksas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti