Saslimis bērns. Kur svētku dienās meklēt palīdzību? Iespējamas attālinātas pediatra konsultācijas

Bērnu slimnīcā Līgo svētku laikā ik gadu ir liels pacientu pieplūdums. No visiem, kuri ierodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, vairāk nekā 75% pacientu varētu ārstēties ģimenes ārsta uzraudzībā. Kaut arī svētku dienās lielākoties ģimenes ārsti nav pieejami, visā valstī, tajā skaitā Bērnu slimnīcā, ir iespēja saņemt ne tikai neatliekamo medicīnisko palīdzību, bet arī pilnvērtīgu ārsta konsultāciju situācijās, kad bērns pēkšņi saslimis.

Iespējas:

  • Arī ārpus darba laika klātienē pie pediatra var tikt vairākās veselības iestādēs.
  • Brīvdienās un svētku dienās visu diennakti var zvanīt arī uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni: 66016001.
  • Attālināti konsultācijas ar Bērnu slimnīcas pediatriem pieejamas 24/7. Pieteikties Bērnu slimnīcas pediatra attālinātai konsultācijai akūtā situācijā var Bērnu slimnīcas Pacienta portālā (ieeja caur mājaslapu bkus.lv). Pēc pieteikuma aizpildīšanas pediatrs uz norādīto tālruņa numuru atzvana iespējami drīz, bet noteikti 24 stundu laikā. Lūgums pēc pieteikuma telefonu turēt pa rokai, lai nepalaistu garām zvanu. Lai pieteiktos konsultācijai, ir jāzina bērna personas kods. Visbiežāk konsultācijas tiek sniegtas, ja bērnam ir paaugstināta temperatūra, sāp auss vai satraukumu rada citas sūdzības, kad nav nepieciešama neatliekamā medicīnskā palīdzība.

"Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā (NMPON) vecāki ar bērniem ne tikai svētku dienās, bet arī darbadienu vakaros nereti ierodas dažādu vīrusu izraisītu saslimšanu dēļ. No vidēji 180–220 bērniem, kuri diennakts laikā vēršas pēc palīdzības, vien nepilniem 5% tā jāsniedz neatliekami. Pārējiem pacientiem lielās plūsmas dēļ līdz konsultācijai ar ārstu var nākties gaidīt pat vairākas stundas. Lielākoties bērnu, kas atvesti uz NMPON, veselības stāvoklis atbilst tādam, ko var ārstēt ambulatori, tāpēc svarīgi, lai vecāki ir parūpējušies, ka mājas aptieciņā atrodams viss akūtām situācijām nepieciešamais. Tad, konsultējoties ar ģimenes ārstu, dežūrārstu vai Bērnu slimnīcas pediatru attālināti, bērns visbiežāk var atveseļoties mājās un klātienē uz Bērnu slimnīcas NMPON nebraukt. Protams, ir situācijas, kad svētku dienās vajag doties pie dežūrārsta tuvākajā slimnīcā vai medicīnas centrā. Tiešās pieejamības pediatri katru dienu rindas kārtībā pieņem pacientus arī Bērnu slimnīcas novietnē "Gaiļezers"," skaidro Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Tiešās pieejamības pediatra konsultācijas katru dienu, ieskaitot brīvdienas un svētku dienas, Bērnu slimnīcas novietnē "Gaiļezers" Juglas ielā 20 rindas kārtībā tiek nodrošinātas no 8.00 līdz 22.00. Pie pediatra bez iepriekšēja nosūtījuma novietnē "Gaiļezers" var vērsties pēc palīdzības, ja ir:

  • akūta elpceļu saslimšana;
  • paaugstināta temperatūra;
  • sāpes ausī vai kakla sāpes;
  • piesūkusies ērce, ko mājas apstākļos nav iespējams izvilkt.

Svētku dienās un brīvdienās palīdzība klātienē pieejama visā Latvijas teritorijā, (arī, ja tas nav pediatrs).

Ja apdraudēta bērna dzīvība (ir nopietna trauma, elpošanas grūtības, neskaidras sāpes vēderā, vemšana un/vai šķidra vēdera izeja ar atūdeņošanās pazīmēm vai jebkura cita smagas norises saslimšana, jāzvana: 113 vai 112 (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālrunis).

Lūgums uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļu Bērnu slimnīcas novietnē "Torņkalns" Vienības gatvē 45 ar savu transportu doties tikai dzīvībai bīstamās situācijās vai tad, ja bērna veselības stāvoklis ir tāds, ka iespējami sarežģījumi. Vairāk par šīm situācijām šeit.

"Iedrošinu vecākus, ka augsta temperatūra dažādu vīrusu izraisītu saslimšanu dēļ ir adekvāta organisma reakcija. Bieži svarīgākais bērna atlabšanai ir nevis došanās uz slimnīcu, bet pietiekama šķidruma daudzuma uzņemšana, temperatūru mazinošu līdzekļu lietošana un miera režīms. Ja slimības simptomi nemazinās dažu dienu laikā vai medikamenti nepalīdz, noteikti ir jāsazinās ar ārstu," stāsta Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas virsārste Alla Silova.

Lai ģimenēm Līgo svētku laiks nepārvērstos par satraukuma pilnām dienām, liels palīgs var izrādīties Bērnu slimnīcas ārstu radītais portāls par bērnu veselību veselapasaule.lv. Par to, kā mazināt augstu temperatūru, šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti