10 stāsti par dārzeņiem. Iznāk grāmata bērniem «Kartupeļa karaļvalsts»

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" iznāk Helenas Kohas (Helena Koch) stāstu grāmata "Kartupeļa karaļvalsts", kuru ilustrējusi Anne Pikova (Anne Pikov). Grāmatu no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga, tā piemērota pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, paziņojumā presei informēja izdevēji.

Grāmatā "Kartupeļa karaļvalsts" iekļauti 10 īsi stāstiņi par dārzeņiem. Katra dārzeņa sapnis ir izaugt, būt garšīgam un reiz tikt apēstam. Par to sapņo arī tantes Tīas sakņudārza iemītnieki. Bet par ko vēl tie domā? Vai tie ir saticīgi un draudzīgi? Kas valda sakņudārzā un cenšas atrisināt dārzeņu strīdus?

 

Grāmata "Kartupeļa karaļvalsts" 2021. gadā Igaunijā atzīta par vienu no piecām skaistākajām grāmatām bērniem, kā arī saņēmusi Igaunijas Bērnu aizsardzības savienības balvu "Laba bērnu grāmata", savukārt 2022. gadā iznācis grāmatas tulkojums somu valodā.

 

Helena Koha (1989) pašlaik strādā par kultūras diplomāti, ir studējusi literatūrzinātni Igaunijā un Vācijā. Pirms "Kartupeļa karaļvalsts" (2021) tapušas grāmatas "Zvēru dārzs bērnu dārzā" (2019) un "Vēdera dumpis" (2020). H. Koha publicējusi arī stāstus bērnu žurnālos Täheke un Hea Laps. ​​Tam, ar ko rakstniece nodarbojas, var sekot Instagram profilā @helenakochstories.

 

Anne Pikova (1974) ir bērnu grāmatu ilustratore, grafiskā un grāmatu dizainere. Viņas veidotās grāmatas saņēmušas dažādus apbalvojumus Igaunijā, bet rakstnieka Anti Sāra grāmata ar Annes Pikovas ilustrācijām "Annas lietas" iekļauta starptautiskajā bērnu un jaunatnes literatūras katalogā "The White Raven" (2021). Izdevniecībā "Liels un mazs" jau iznākusi viena grāmata ar Annes Pikovas ilustrācijām – Andrusa Kivirehka "Oskars un lietas" (2018).

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Igaunijas Kultūrkapitāla fonds.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti