Pieaudzis datoru «tehniskās palīdzības» krāpšanas gadījumu skaits

Pēdējās nedēļās pieaudzis tā saucamo tehniskās palīdzības krāpšanas gadījumu skaits, norāda informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā Cert.lv. Krāpšana izpaužas sekojoši: pēc interneta vietņu apmeklēšanas pēkšņi parādās paziņojums, ka cilvēka dators ir apdraudēts, tajā konstatēti kādi vīrusi.

Paziņojumu noformē, piemēram, kompānijas “Microsoft” vai “Apple” tehniskās palīdzības vārdā. Lai atrisinātu problēmas ar datoru, krāpnieki aicina zvanīt uz bezmaksas tālruņa numuru.

“Cert.lv” IT drošības speciālists Gints Mālkalnietis: Par krāpnieku aktivitātiAnnija Petrova

  “Cert.lv” IT drošības speciālists Gints Mālkalnietis skaidroja, ka šādu krāpnieku uzbrukuma gadījumā „realitātē jūsu datoram nekas nekaiš, bet zvans uz šo tā sauktās tehniskās palīdzības numuru rezultējas ar mēģinājumiem izkrāpt jūsu kredītkartes datus, lai piespiestu nopirkt principā jums nevajadzīgu programmu”.

  “Tās summas ir daži simti eiro, kas tiek prasītas par nevēlamu programmu jūsu datorā. Mēs zinām, ka ir gadījumi, kad cilvēki iedeva savus kredītkartes datus,” pastāstīja Mālkalnietis.  

  “Pēc tam nauda tika paņemta, bet maksājumu izdevās apturēt. Tāpat mēs esam konstatējuši veidus, kad cilvēki ir ļāvuši šiem krāpniekiem piekļūt attālināti savam datoram un veikt tajā kaut kādas it kā palīdzības darbības, kas realitātē ir krāpniecība, jo viņi tikai izliekas, ka risina kaut kādas problēmas jūsu datorā. Īstenībā viņi, izmantojot standarta “Windows” operētājsistēmas rīkus, parāda pilnīgi nekaitīgus sarakstus vai grafikus,”  norādīja “Cert.lv” pārstāvis.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Tehnoloģijas un zinātne
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti