Brīvdienu izklaides tops: Ak, Māte Daba! Klasiķi vai alternatīvie? Improvizatori vai pārgājēji?

Ak, Māte Daba! Ne velti mūsu senči vērojuši norises dabā, lai plānotu gan savus ikdienas darbus, gan priekus. Bet tagad tradīcijās balstītiem dabas vērotāju padomiem grūti ticēt un uz tiem paļauties. Jo, kurš gan vairs saprot - ziema vai pavasars. Ne tikai nagu lakas krāsai, bet arī kultūras un izklaides pasākumiem tomēr savs sezonāls raksturs. Kaut vai atminamies noknābātos ziņu virsrakstos, cik atcelts, cik pārcelts. Piemēram, pirms nedēļas plusi un lieti liedza paālēties ralijā "Kurzeme 2016", galu galā - arī gripa nav žēlojusi mākslinieciskās dvēseles, un viena pēc otras tiek atceltas teātra izrādes. Savukārt šajā nedēļas nogalē laikapstākļi varētu būt izaicinājums Liepājas stinšu svētku rīkotājiem, jo - ej, nu tu pamakšķērē zem ledus... Kaut kas nojukt tīši vai netīši var arī spēles improvizatoriem vai alternatīvo ceļu gājējiem, visbeidzot arī tiem, kuri dosies tai neprognozējamajā dabā. Bet pilnīgi droši - Mocarts kapā neapgriezīsies otrādi, kad Latvijā skanēs par trīs Vīnes klasiķiem dēvēto - Jozefa Haidna, Volfgana Amadeja Mocarta un Ludviga van Bēthovena - mūzika.

1. ALTERNATĪVĀ SKATUVE

Piektdien, 12.februārī, svinīgā ceremonijā klubā "Pūce, Klubs naktī" (agrākajās kluba "Pulkvedim neviens neraksta" telpās) tiks pasniegtas mūzikas portāla "Alternative.lv" Gada balvas. Tautas balsojumā tika noskaidrotas piecas grupas kategorijās "Gada albums", "Gada video", "Zelta bumbieris" un "Gada jaunā grupa". Pirmo reizi tiks apbalvots spilgtākais 2015.gada grupas koncerts kategorijā "Gada labākā uzstāšanās". Portāla pārstāvji pasniegs arī "Alternative.lv" speciālo balvu par īpašu ieguldījumu Latvijas alternatīvās skatuves attīstībā. Trijās kategorijās uzvarētāju noteiks īpaši pieaicināta žūrija, taču divās - klausītāju balsojums.

Balvas pasniegšanas ceremonijas rīkotāji norāda, ka šogad īpašs uzsvars tiks likts uz balvu pasniegšanas svinīgo daļu. Pasākumā ar īpašiem akustiskajiem priekšnesumiem uzstāsies grupas "S.I.L.S.", "Laika suns", "Laime pilnīga", kā arī jaunā apvienība "Ādažu Shipsi" un Latvijas "ska-punk" pionieri "All Day Long". Par mūziku visa vakara garumā gādās DJ AI-VA.

2. VĪNES KLASIKA

Piektdien, 12.februārī, plkst. 19 Lielajā ģildē notiks festivāla "Vīnes klasika" atklāšanas koncerts. Festivālā dominējošā loma allaž ir tieši pašmāju mūziķiem, gan Latvijā, gan ārzemēs dzīvojošajiem, kuri Vīnes klasisko mūziku spēj interpretēt ļoti spilgti. Tā tas būs arī šī gada festivālā, kuru ar Volfganga Amadeja Mocarta programmu atklās dziedātāja Elīna Šimkus, Rīgas Doma zēnu koris un "Sinfonietta Rīga" Mārtiņa Klišāna vadībā. Programmā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta mūzika.

Svētdien, 14.februārī, festivālu turpinās koncerts "Vīns un mūzika" Spīķeru koncertzālē, piedāvājot doties garšas un mūzikas ceļojumā uz Austriju, un šajā koncertā vairāk atklāsies Vīnes tā dēvētās vieglās mūzikas seja. Koncertu caurvīs dejiskas un romantiskas noskaņas nesen izveidotā meiteņu kvarteta "Latvian Sound Quartet" izpildījumā.

3. IMPROVIZĀCIJAS MARATONS

13. un 14.februārī Rīgas improvizācijas teātris izaicina sevi un savus skatītājus uz ko neparastu - nedaudz pārgalvīgu un noteikti spilgtu 24 stundu ilgu improvizācijas maratonu, kas norisināsies Kaņepes kultūras centrā. Maratons pulcēs visus Rīgas improvizācijas teātra improvizatorus no dažādām studijām (KIKIT, ART-N-ŠOK, Prieka ministrija, IN) un pieredzējušos pamatsastāva aktierus. Maratona starts - 13.februārī plkst. 19.

Skatītājiem būs iespēja baudīt gan veiklus jokus un rutīnas laušanu īsajās improvizācijas formās, gan arī just līdzi patiesiem stāstiem un tēlu pārdzīvojumiem, vērojot garās formas un uz vietas radītas muzikālās performances. Blakus izrāžu maratonam būs iespējams apmeklēt arī improvizācijas teātra meistarklases - tās vadīs viens no Latvijas improvizācijas teātra aizsācējiem Raimonds Ruzenieks ar 17 gadu pieredzi improvizācijas teātra jomā.

4. IZAICINĀJUMI DABĀ

Pārgājiens Lubāna mitrājā

Februārī ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā atzīmē Pasaules mitrāju dienu. Tamdēļ Lubānas mitrājā sestdien, 13.februārī, tiks piedāvāta izzinoša pastaiga kopā ar Lubāna mitrāja kompleksa fonda dibinātāju, mazo ērgļu pētnieku un dabas ekspertu Uģi Bergmani. Viņš ir viens no tiem nedaudzajiem cilvēkiem, kurš pārzina katru Lubāna mitrāja dabas lieguma stūri, zina vislabākos stāstus par to, kā liegums tika veidots, un palīdz ieraudzīt dabas vērtības, kas varētu paslīdēt garām. Tāpēc šoreiz diena dabā klejojumos pa Lubāna mitrāju plānota līdz pat krēslas stundai.

Cik daba būs dāsna un kur vedīs pārgājiena dalībnieku ceļi, raudzīs, tuvojoties pasākumam. Iespējams, tas būs pārgājiens mežā vai brišana pāri purvam. Pārgājiena garums varētu pārsniegt desmit kilometrus, tāpēc nav piemērots ģimenēm ar mazākiem bērniem. Dalībnieku skaits šoreiz ir ierobežots līdz 15, lai diena, sarunas un kopā pavadītais laiks būtu gana vērtīgs, kvalitatīvs un saturīgs. 

Pieteikšanās, zvanot uz Lubāna mitrāja informācijas centru 29234956 vai rakstot e-pastu uz [email protected]

Pārgājiens Sēlijā

Aktīvās atpūtas uzņēmums "Gandrs" otro gadu pēc kārtas aicina doties īpašā piedzīvojumu pārgājienā, kas norisināsies trīs dienas un divas naktis, proti, no 12. līdz 14.februārim, vienā no nepieradinātākajām Latvijas teritorijām - Sēlijā, lai sajustu Latvijas neskartās dabas burvību un tās spēku. Kā uzsver pārgājiena rīkotāji, šīs nebūs ātruma sacensības, šis būs gājiens pēc dabas varenuma. Ziemas ekspedīcijas uzvarētāju titulu un vērtīgas balvas iegūs izturīgākie, saliedētākie un dabu izprotošākie dalībnieki.

Sacensību maršruts vedīs pa neskartiem Latvijas apvidiem, bieziem mežiem, noslēpumainiem purviem un zvēru iemītām takām. Ziemas ekspedīcijas dalībnieki plānos savus ceļus, risinās prāta uzdevumus un veiks fiziskus pārbaudījumus, lai uz savas ādas sajustu mežu dižo spēku, iedvesmotos no dzīvo radību rosības un smeltos gudrību no pļavu takām un upju līkločiem. Ekspedīcijas dalībnieki nakšņos āra apstākļos, paši iekārtojot savu naktsmītni.

Stinšu svētki Liepājā

Pie Tirdzniecības kanāla Vecajā ostmalā Liepājā 13.februārī no plkst. 11 līdz 17 norisināsies "Stinšu svētki Liepājā". Papildus svētkiem notiks arī stinšu (salaku) zemledus makšķerēšanas sacensības. Šogad svētku laikā ikviens apmeklētājs varēs baudīt plašu zivju ēdienu sortimentu, klausīties muzikālus priekšnesumus un iesaistīties  dažādās aktivitātēs. Atsevišķā apsildāmajā teltī bērnus gaidīs pasaku tēli, lai dotos kopīgās rotaļās, gatavotu pirātu un nāru tērpus, kā arī vērotu dažādus burvju trikus. Īpašu pārsteigumu mazajiem pasākuma dalībniekiem būs sarūpējis zinātkāres centrs "Zili brīnumi", kas bērniem rādīs dažādus zilus brīnumus. Paralēli svētkiem pie Makšķernieku namiņa Vecajā ostmalā norisināsies stinšu makšķerēšanas sacensības.

Tikmēr upes jau palo - ledus kūst un lūst. Tāpēc mūsu drošības sargi aicina aktīvās atpūtas cienītājus neriskēt ar savu dzīvību un veselību un atturēties no laivošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt