Labrīt

Nelegālā celtniecība Kuldīgā

Labrīt

LR korespondents Artjoms Konohovs par Eiropas Parlamenta prezidenta vēlēšanām

Deviņdesmitie. Savējie atcerēsies: "Labvēlīgais tips"

«Alumīnija cūka» pret «Dzelzs vilku»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Šodien grupa „Labvēlīgais tips” nav iedomājama bez frontmena jeb solista Andra Freidenfelda, ko zinām arī kā Fredi, bet pašos pirmsākumos – astoņdesmito gadu beigās -  viss aizsākās ar grupu „Zirgs”, kurā muzicēja kluba „Vecrīga” darbinieki Ģirts Lūsis, Normunds Jakušonoks un Atis Skalbergs.

Šī trijotne bija gana radoša, jo „Labvēlīgā tipa” pirmajā albumā „Alumīnija cūka” vismaz trīs dziesmas – „Atā”, „Džins ar toniku” un „Zivis” ir viņu sacerētas, pie tam „Zivis” ieguva arī Latvijas Radio kulta raidījuma „Zvaigznīšu brīdis” rīkotās aptaujas „Lai zblīgo mūsu dziesma” balvu – persiešu paklāju. Tomēr kārtīgas grupas izveidei viņiem bija nepieciešams atpazīstams tēls un izvēle krita uz Fredi, kas bija kļuvis par zvaigzni, darbojoties zobāksta lomā Latvijas Televīzijas raidījumā „Pirmā prognoze”.

Ja mūsdienās jaunās grupas debitē internetā, tad astoņdesmitajos un deviņdesmitajos interesantākie projekti tika atrādīti mūzikas un mākslas festivālā „Bildes” – 1992.gadā tur bija redzams arī „Labvēlīgais tips”, un tad sākās nebeidzamu koncertu spēlēšana.

Pēc trim gadiem „Labvēlīgā tipa” repertuārs bija noslīpēts un tika ierakstīts debijas albums, kurā var atrast daudzus deviņdesmito simbolus – gan profesionāli tehnisko vidusskolu ar televīzijas dīvu Andu Linužu audzēknes Melānijas lomā, tāpat albumā ir apdziedāts gan popularitātes zenītā esošais džins ar toniku, gan tagad jau aizmirstā kokteiļu piedeva „Lemixx”.

Katrā ziņā viena no „Labvēlīgā tipa” panākumu atslēgām papildus lipīgajām melodijām un profesionālajam mūziķu sastāvam ir bijusi spēja dziesmu tekstos turēt roku uz dzīves pulsa – tā, grupai uzzinot par jauno grupu „Dzelzs vilks”, rodas „Labvēlīgā tipa” atbilde – dziesma par alumīnija cūku.

Tiesa gan, veiksme pie „Dzelzs vilka” atnāk pēc krietna laika, kamēr „Alumīnija cūka” ir veiksmīga uzreiz un pārdoto eksemplāru ziņā to pārspēja tikai vēl viens deviņdesmito simbols – Roberts Gobziņš ar kaverversiju albumu „Man saujā benzīns”.

Un tagad no šodienas pārceļamies uz divdesmit divus gadu senu pagātni, un lai skan „Labvēlīgā tipa” dziesma „Alumīnija cūka”!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti