Mūziķis Jakušonoks šogad par hokeju fanos pie televizora; fani bez ballītes nepaliks

Mūziķis Normunds Jakušonoks kopš 2008. gada ir devies uz pasaules čempionātu hokejā – ne tikai fanojis tribīnēs par Latvijas izlasi, bet uzvaras priekus un zaudējumu sāpes palīdzējis līdzjutējiem izdzīvot arī pēc spēlēm, iegriežot latviešu ballītes. 2024. gads gan solās būt citāds, taču, kā mūziķis sola, bez ballītes fani nepaliks.

2023. gada nogalē Jakušonoka ģimeni piemeklēja nelaime – ar insultu saslima mūziķa mamma, un nu Normundam kopā ar tēvu ir jābūt slimnieces tuvumā.

"Mamma ļoti satraucas, ja izbraucu pat uz divām stundām, kur nu vēl uz nedēļām," sarunā ar LSM.lv neslēpa mūziķis. Lai arī kā viņam gribētos atkal būt kopā ar hokeja līzjutējiem un izbaudīt gaisotni, šogad būs jāpaliek mājās pie televizora. "Bet domās es būšu ar faniem," apsolīja mūziķis, piebilstot, ka šis gads ir jāuztver kā "došanās kopšanas atvaļinājumā".

Vēl pirms tam plāns par došanos uz čempionātu Čehiju bijis gana labs – atdzīvināt latviešu fanu ballīšu tradīciju, kas daudzus gadus tika uzturēta čempionāta norises vietās, darbojoties kā "Četru baltu kreklu" filiāle.

Zinot, ka šogad līdzjutēji dzīvos izkliedēti, bet pārsvarā Polijā pie pašas Čehijas robežas, radies arī plāns vienā no fanu viesnīcām sarīkot ballīti.

Viesnīca "Amadeus" nāca pretim un ir gatava dod pajumti fanu burziņam, kas plānots 12. un 14. maijā – pēc Latvijas izlases spēlēm pret Franciju un Kazahstānu.

Jakušonoks atklāja, ka uz čempionātu dosies viņa skatuves partneris čempionāta laikā jau kopš 2016. gada Valdis Blaubuks.

Kopā ar Blaubuku uz skatuves kāps mūziķis Jānis Lemežis, kuru Normunds pilnvarojis vismaz šogad pārņemt hokeja līdzjutēju iekustināšanas grožus.

"Ar hokeju esmu ļoti labās attiecībās, un šo plānoto braucienu uz čempionātu uztveru kā ļoti labu izaicinājumu," sarunā ar LSM.lv norāda Lemežis. Šī viņam būs pirmā iespēja ārpus Latvijas atbalstīt hokeja izlasi – iepriekš fanošana bijusi vien Rīgā, bet čempionāta laikā pie TV ekrāna.

Lemežis atklāj, ka vēl jaunībā ir fanojis par bijušo izlases vārtsargu Artūru Irbi. "Kad biju maziņš, gribēju būt kā Artūrs Irbe," neslēpj mūziķis. Pēdējos gados viņa absolūtais favorīts Latvijas izlases kreklā ir Kaspars Daugaviņš.

Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Čehijā dosies 9. maijā. 2024. gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26. maijam. Latvijas valstsvienība čempionātā grupas kārtā krustos nūjas ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV izlasēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti