Nekustamā īpašuma iegāde. Kam notārs iesaka pievērst uzmanību?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai izvairītos no nepatikšanām, iegādājoties nekustamo īpašumu, ļoti svarīgi ir izlasīt visus ierakstus zemesgrāmatā un kadastra informāciju, raidījumam “4. studija” uzsvēra Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš.

“Mums ir divi reģistri – zemesgrāmata un kadastrs. Rūpīgi tie jāizanalizē, jāiepazīstas ar šiem ierakstiem un jāsaprot. Viens ir tos izlasīt, un otrs – saprast rakstītā jēgu, lai tur nebūtu zemūdens akmeņu,” skaidroja notārs.

Iepazīties ar juridisko informāciju pircējam var palīdzēt notārs.

“Notārs pārbaudīs visu īpašuma vēsturi, kas ir zemesgrāmatā, lai mazinātu iespējamos krāpniecības riskus. Tur var redzēt, vai ir bijuši kaut kādi neadekvāti darījumi,” skaidroja Skrastiņš.

Tikpat svarīgi ir rūpīgi iepazīties ar īpašuma faktisko stāvokli, tehnisko informāciju, visu novērtējot klātienē.

Tāpat notārs mudināja nekad nesteigties, iegādājoties nekustamo īpašumu: “Bieži mēs kā mazi bērni kādu tūlīt gribam nopirkt. Ieraugām spožas spalvas kādai mīkstai rotaļlietai – tūlīt un tagad! Tas pats ir ar nekustamo īpašumu. Vajag piecreiz nomērīt, pārdomāt, paskatīties, nesteigties. Tad, kad lēmums ir pieņemts, tad jau, protams, notārs visu sagatavos un palīdzēs arī pieņemt šo lēmumu, sniedzot kaut kādas konsultācijas.” 

 

Pilna intervija ar Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāju Jāni Skrastiņu par dažādiem juridiskiem jautājumiem:

Padoms bez maksas

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti