Rīta Panorāma

«Triānas parka» singls «Domas» no 2018. gada albuma «Alive»

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Svenu Dinsdorfu

Dārza padomi: piķēšana

Dārza padomi: piķēšana

Tiem, kuri dažādu augu stādus pērk nevis stādaudzētāvās vai veikalos, bet audzē paši, pavasarī ļoti aktuāli ir piķēšanas darbi dārzā. Piķēt var teju jebko, gan redīsus, gan tūjas. Nosacījumi visiem augiem ir vienādi.

Kā pareizi veikt piķēšanu, kāpēc tā ir nepieciešama?

"Vienkāršiem  vārdiem sakot - tas nozīmē iespraust zemē," saka stādaudzētavas “Dimzas” vadītājs Andrejs Vītoliņš.  "Kaut ko mēs esam izdiedzējuši. Gribas redīsus, burkānus, gurķus, tomātus vai arī kaut ko dekoratīvu. Vienkāršākais ir iesēt uz palodzes. Tur daudz vietas nav. Ieliekam mazās kastītēs, noliekam paaugties uz palodzes, un rezultātā esam saņēmuši daudz mazītiņus audziņus, un tagad varētu viņus pārstādīt, jo tur vietas tiem paliek par maz."

Andrejs Vītoliņš rāda: "Šeit ir kastīte ar piķējumiem. Šie ir nelieli vilkābeļu stādiņi. Ja tu izstādīsi viņu pie mājas, visticamāk, ar zāli tu viņu nopļausi. Vajadzētu nedaudz paaudzēt. Paaudzēšana ir ļoti vienkārša. Tāpat kā lielos stādus, arī mazos stāda zemē. Ņemam instrumentu, (..) patiesībā piķēšanai noder dažādi puļķīši. Tas pats zīmulis var noderēt smalkākiem piķējumiem.

Šādiem smalkiem augiem augsnei jābūt irdenai un mitrai. Jāuzmanās no salnām, jo augs pie aukstuma vēl nav pieradis.

"Skaties, cik sakne dziļa, tik dziļi arī vajadzētu. Liekam iekšā un beram ciet. Piespiežam kārtīgi, lai neizveidojas gaisa kabatas. Mēģini taisnāk, jo guļus viņš īsti negribēs augt,'' piķētāju pamāca Vītoliņš.

Piķēšanas attālums katram augam ir citādāks - atkarībā no tā, cik liels tas izaugs. Piemēram, kāposti jāpiķē ar krietni lielāku atstarpi nekā redīsi.

Ja zeme ir sausa, tad visu būtu nepieciešams vēl aplaistīt un par augu būs jāparūpējas arī vēlāk: "Nezāles augs, paravēt vajadzēs, sausā laikā vajadzētu saliet, jo šie augi šobrīd ir ļoti vārīgi. Viņiem ir vajadzīga aprūpe. Mazliet parūpēsieties tagad, un vēlāk būs prieks arī jums."

Šādā veidā var piķēt gan to, ko paši vēlāk celsim galdā, gan dažādus dekoratīvus augus – arī tūjas sākotnēji tiek audzētas tieši šādā veidā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti