Lielā talka nākamgad notiks 22. aprīlī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Arī nākamgad, 2023. gadā, visā Latvijā norisināsies Lielā talka. Tā paredzēta Zemes dienā, 22. aprīlī, savukārt Pasaules talka gaidāma 16. septembrī, informēja rīkotāji.

Lielā talka Latvijas iedzīvotāju vidū jau ir kļuvušas par neatņemamu un svarīgu pavasara tradīciju. 2022. gadā tā norisinājās 15. gadu pēc kārtas. Salīdzinot ar 2008. gadu, šobrīd atkritumu daudzums Latvijā ir samazinājies par pusi.

Lai turpinātu tuvoties mērķim – Latvija kā zaļākā valsts pasaulē –, 2023. gadā Lielā talka norisināsies Zemes dienā, 22. aprīlī. Savukārt Pasaules talka gaidāma 16. septembrī.

Rīkotāji atgādināja, ka šogad Pasaules talka Latvijā norisinājās plašāk nekā citus gadus, jo tika aizvadīta akcija "Laimes koki", bet arī norisinājās sakopšanas talkas. Noslēdzoties projektam "Kopā par tīrāku Baltijas jūru" piejūras sakopšanas talkas tika aizvadītas Engures pagastā, arī Rīgā, Vecāķos. Tāpat talkotāji bija gaidīti Bišumuižā, kur tika labiekārtota Latvijas Paralimpiskās komitejas teritorija, kurā iecerēts būvēt Latvijas Paralimpisko sporta centru.

Savukārt būtisku ilgtermiņa ieguldījumu zaļākas Latvijas veidošanā iedzīvotājiem sniegs trīs jaunizveidotie Laimes koku parki, kas šogad tapa Trapenē, Viļānos un Krāslavā. Iepriekšējos gados šādi parki, kuros iedzīvotājiem ir iespēja iestādīt arī savus kokus, ir izveidoti Valdemārpilī un Jelgavā.

Lielās talkas un Pasaules talkas rīkotāja Latvijā Vita Jaunzeme uzsvēra: "Šis gads bijis īpašs – Lielā talka pavasarī notika jau 15. gadu pēc kārtas, bet Pasaules talka tika atzīmēta piekto gadu. Tās abas ir īpašs notikums Latvijas un pasaules iedzīvotājiem, jo rūpes par vidi spēj vienot tik lielu daļu sabiedrības! Vēlos vēlreiz teikt lielu paldies talkotājiem, kuri joprojām turpina aktīvi iesaistīties talkas aktivitātēs un ik dienu pievērš uzmanību vides jautājumiem, lai padarītu mūsu kopīgo telpu sakoptāku un veselāku. Tāpēc joprojām ceru, ka reiz mēs sasniegsim mērķi – Latvija kā zaļākā valsts pasaulē!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti