Lielā talka šogad notiks 23.aprīlī, tās sauklis – «Latvijai būt zaļai!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Lielā talka šogad norisināsies 23.aprīlī, un par tās vadmotīvu izvēlēts sauklis "Latvijai būt zaļai!", tādējādi iedzīvinot Latvijas mērķi virzīties uz pasaulē zaļākās valsts statusu, informē Lielās talkas organizatoru pārstāve Madara Laicāne.

Lielā talka šogad sāk darboties zem Latvijas simtgades zīmes, atgādinot, ka talkošanas iniciatīva aizsākta 2008.gadā ar mērķi sakopt Latviju līdz tās simtgadei.

Jau tagad ikvienam ir iespēja dot savu ieguldījumu valsts sakopšanā, mājaslapā "talkas.lv" sadaļā "Kartes" atzīmējot pamanītās piesārņotās vietas jebkur Latvijā, kuras vajadzētu sakopt 23.aprīlī.

Kartē ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts maksimāli precīzi atzīmēt piesārņotās vietas, lai gan talku organizatoriem, gan citiem vērīgajiem cilvēkiem būs iespēja aplūkot šos punktus, kā arī papildināt šo karti ar pašu atrastajām piesārņotajām vietām.

Jau ziņots, ka Lielās talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Latvijā talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem.

Projekta mērķis ir līdz 2018. gadam, Latvijas 100 gadu dzimšanas dienai, padarīt Latviju par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē - dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti