Salacgrīvā par centru kļuvuši vietējo iedzīvotāju radītie sporta un izklaides laukumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Te nav ko darīt brīvajā laikā! – šī atziņa bieži vien izskan no mazpilsētu, vai lauku ciemu jauniešiem. Taču kāda Salacgrīvas puišu grupa apvienojās biedrībā „Sports Salacgrīvas novadam” un izveidoja trenažieru zāli un apgāza šo uzskatu.

Blakus Salacai Krasta ielas kvartālā tapusi sporta un arī bērnu rotaļu  laukums, bet pāri  Salacai ir veikborda trase.

Jaunizveidotā veikborda trase pāri Salacai it sevišķi iecienīta ir vasaras karstajās dienās. Bet ne tik prasmīgiem braucējiem ir iespēja, turoties pie saites, laisties pāri Salacai ar peldrinķi. To var demonstrēt ir viens no tuvējo māju puikām."Bija ļoti interesanti. Jābūt drosmei, spēkam," atzīst puika.

Veikborda trase ir tikai viens biedrības „Sports Salacgrīvas novadam” veikumiem Krasta ielas rajonā. Tepat ir arī izveidots volejbola laukums un arī bērnu rotaļu laukums, top tenisa korti, bet sākums bija trenažieru zāle.

"Nedēļas laikā uztaisījām biedrību. Iesniedzām projektu trenažieru zālei un vinnējām. Uztaisījām trenažieru zāli. Nākamais projekts bija sporta laukums. Tad Jānim bija ideja par sporta laukumu, veikbordu, veikparku" stāsta Mārcis Kalniņš, kurš kopā ar Jāni Bergu, iekārtoja sporta infrastruktūru. "Bērni aug - lai ar kaut ko nodarbojas!" saka Bergs.

Tā kā veikborda trase prasa prāvus ieguldījumus. Tāpēc, lai varētu piesaistīt arī ES finansējumu puiši veidoja biedrību. "Bērnu laukumam un stāvlaukumam ir pašvaldības līdzfinansējums." Bet pārējam - trenažieru zālei, tenisa laukumam un citiem laukumiem - 10% savs finansējums," norāda Kalniņš. Daudz palīdz arī draugi.
    
Puiši stāsta, ka kādreiz viss ir bijis citādi: nācies tīrīt ne vien krastu, bet arī pašu upi. Sākumā paši rāvuši nezāles no zemes un devušies pļaut saaugušo zāli.

Salacgrīvietis Jānis Auziņš, kurš arī iesaistījies biedrības aktivitātēs, vērtē, ka paveiktais jau vispirms ir ieguvums pašiem un arī citiem Salacgrīvas jauniešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti