Kā tas ir - būt par bibliotekāri?

Bibliotekāra profesija domāta kārtības mīļotājiem ar iespēju radoši izpausties. Cilvēkiem bieži vien ir konkrēts priekšstats par to, kā bibliotekāram ir jāizskatās, kā arī tas, ka darbs ir garlaicīgs, vienmuļš, tāpēc visu laiku var pavadīt lasot. Patiesībā bibliotekāra galvenais uzdevums nav izlasīt visas grāmatas, kas pieejamas bibliotēkā, bet gan pārzināt informācijas resursus, lsm.lv stāsta bibliotekāre Guna Ulmane. 

Guna profesijā sāka strādāt studiju pirmajā kursā un nu jau gandrīz 11 gadus sevi pieskaita šai profesijai. Bibliotekāres profesijas izvēlē liela nozīme bija iespējai augstāko izglītību iegūt bez maksas. Viņas darba galvenie pienākumi ir palīdzēt lasītājiem, apmācīt studentus, vadīt ekskursijas, uzturēt lasītavu kārtībā, pārzināt drukātos un elektroniskos informācijas resursus, piedalīties pasākumu organizēšanā. 

Guna strādā Tehnoloģiju un dabaszinātņu lasītavā, līdz ar to jāpārzina grāmatas par datorzinātni, inženierzinātnēm, transportu, būvniecību, pārtiku, modi, medicīnu, matemātiku, bioloģiju, ķīmiju, fiziku, lauksaimniecību un sportu. „Strādājot par bibliotekāri, vislabākā ir sajūta, kad izdevies palīdzēt lasītājam atrast nepieciešamo”. 

Katru dienu nākas pašam uzzināt daudz ko jaunu, jo cilvēki meklē informāciju par visdažādākajām tēmām, sākot no dārzniecības un kulinārijas, līdz pat specifiskām ķīmiskām vielām un dažādu iekārtu darbību.

Pašlaik grāmatu lasīšanai Gunai pašai vairs neatliek laika, tā vietā nākuši dažādi antropoloģiski raksti, kas saistīti ar studijām, bet lasīt viņai ļoti patīk. No lasītavā pieejamajām grāmatām Gunai pašai vislabāk patīk kulinārijas nodaļa ar skaistajām recepšu grāmatām, bet lasīšanai visaizraujošākie šķiet fantāzijas un fantastikas romāni. 

Guna uzskata, ka labs bibliotekārs ir tāds, kurš ne tikai iedod lasītājam rokās to, ko viņš vēlas, bet arī parāda, kā to atrast pašam. Bibliotekāra darbā ļoti svarīgi ir nolikt lietas tur, kur tām jābūt, būt pacietīgam un laipnam, kā arī zināt alfabētu, būt pacietīgam, pieklājīgam, kārtīgam, radošam un komunikablam. Jārēķinās, ka darbs ar lasītajiem mēdz būt gan ļoti interesants, gan nogurdinošs. Lai kļūtu par bibliotekāru, ir jāmācās - kā jebkurā citā profesijā - gan akadēmiski (to var darīt dažādās augstskolās), gan praktiski. Kāda kolēģe reiz devusi Gunai padomu uz mūžu - bibliotekārs nekad nedrīkst teikt es nezinu!

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti