Kristīne Misāne un Džemma Skulme. «KuItūrdevas» interneta apskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

"Kultūrdevas" interneta apskatā šonedēļ apskatām arī sociālu tematiku - Kristīnes Misānes lietu. Tā aktualizēta gada svarīgākajā sabiedrisko mediju kultūras notikumā "Kilograms kultūras". Ir arī kāda izstāde un izstāžu zāle, kas atvērta vēl tikai šonedēļ. 

ĪSUMĀ: 

  • Noskaidroti balvas "Kilograms kultūras 2019" ieguvēji. Ko saka internets?
  • Kultūras ļaudis par Misānes lietu
  • Džemmas Skulmes darbu izstādes
  • Izstāžu zāle "Arsenāls" vaļā vēl tikai šonedēļ

"Kilograms kultūras 2019"

15. februāra vakarā Latvijas Televīzijā notika balvas "Kilograms kultūras 2019" pasniegšanas ceremonija, kurā tika apbalvoti aizvadītā kultūras gada svarīgākie notikumi.

Lai gan fotogrāfs Ruslans Antropovs ceremonijas vakarā uztraucās, ka viņa "Twitter" lentē neviens neskatās un "Kilogramu kultūras" nekomentē, citi lietotāji bažas ātri kliedējuši. Kā raksta Māra Treiberga, nav laika tvītot, jāskatās ceremonija.

Tomēr tviteris nav klusējis - atrodami daudzi jo daudzi sveicieni balvu ieguvējiem, arī acīgi novērojumi par notiekošo TV ekrānā.

Arhitekte Indra Ķempe komentējusi arī sanākušo kultūras ļaužu svētku tērpus, viņasprāt, uz sarkanā paklāja trūcis "laba stila".

Uz ceremonijas rezultātiem reaģējis arī komponists Zigmars Liepiņš, kurš ir saistīts ar diviem apbalvotiem kultūras notikumiem - seriālu "Sarkanais mežs", kura skaņu celiņa radīšanu Liepiņš sauc par savu "mīlestības darbu", kā arī atjaunoto operu "Spēlēju, dancoju".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Protams, komentāru sadaļā komponistam ir daudz sveicēju - operdziedātāja Sonora Vaice, radio "Klasika" direktore Gunda Vaivode, Daina Markova un daudzi citi.

Labu vārdu un apsveikumu birums sociālajos tīklos droši ļauj teikt[AV9], ka balvas tiešām nonākušas pie izcilākajiem[AV10] !

Kultūras ļaudis par Misānes lietu

Vairākkārt no skatuves izskanēja arī atbalsts Kristīnei Misānei, par kuru sociālajos tīklos pēdējā laikā iestājušies un savu viedokli izteikuši daudzi kultūras ļaudis:

Rakstniece Gundega Repše:

Mākslas zinātniece Ingrīda Burāne:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Teātra kritiķe Silvija Radzobe:

.

Džemmas Skulmes darbu izstādes

Šobrīd vienlacīgi ir skatāmas divas Džemmas Skulmes darbu izstādes - "Saruna ar laiku" mākslas stacijā Dubulti un "Viņas glezniecība" Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Selīna Vancāne raksta, ka mākslas muzeja izstādē var tikai apbrīnot, kāds domas lidojums un radīšanas spēja piemita māksliniecei. Ģirts izstādi sauc par lidojumu pārdomu pasaulē.

Arī daudzi citi dalījušies ar fotogrāfijām un savām pārdomām - kādu "Twitter  lietotāju visvairāk fascinējuši fragmenti no Džemmas Skulmes pēdējo gadu pierakstu burtnīcas.

Izstādē "Mākslas stacijā Dubulti" pabijis arī balvas "Kilograms kultūras" laureāts kategorijā ''Literatūra'' Ilmārs Šlāpins, kurš par to izteicies īsi - "Džemmas Skulmes kartoniņi dzīvāki par mums visiem".

Izstāžu zāle "Arsenāls" slēdzas 

Par mākslas notikumiem runājot - vēl tikai šonedēļ apmeklētājiem ir atvērta izstāžu zāle "Arsenāls", kur līdz svētdienai ir skatāma izstāde "Nenorunātās tikšanās", kas guvusi lielu apmeklētāju atzinību. To slavē mūzikas žurnālists Jānis Žilde, komponists Andris Dzenītis, radošo industriju pārstāve Una Rozenbauma un citi.

Turpiniet komentēt kultūras norises sociālajos tīklos, un tiekamies nākamajā "Kultūrdevā"!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti