Cūku komikss: Helmanis kā Ogres muzeja mūza

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Ogrē pēdējā laikā samilzis konflikts starp Ogres novada galvu Egilu Helmani (Nacionālā apvienība) un Ogres Vēstures un mākslas muzeju, kura vadība kritusi Helmaņa nežēlastībā. Muzeja vadītāja Evija Smiltniece paziņoja, ka grasās aiziet no amata, bet tagad nolēmusi palikt un cīnīties par muzeju.

Helmanis paziņojis, ka plāno pats uzraudzīt muzeja ekspozīcijas. Iepriekš viņam nācies sniegt paskaidrojumus par savu tikšanos ar sankcijām pakļauto Krievijas oligarhu Pjotru Avenu.

Arī agrāk viņa ārpolitiskās aktivitātes izpelnījušās pretrunīgas atsauksmes, piemēram, pirms pāris gadiem Helmanis lika izgaismot Ogres tiltus Ungārijas karoga krāsās, tādējādi solidarizējoties ar Viktora Orbāna valdības cīņu pret "LGBTQ propagandu". Tagad, kad Orbāna valdība piever acis uz Krievijas agresiju Ukrainā, šādas solidaritātes izpausmes vairs nav manītas.

KONTEKSTS:

Novada domes un Ogres muzeja konfliktu, kas rezultējās izstāžu programmas atcelšanā, izraisīja nesenais atteikums uzņemt domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa iecerēto sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Pjotra Avena kolekcijas porcelāna izstādi.

Pēc šī soļa, kā norādīja muzeja darbinieki, sākušās pašvaldības sankcijas pret muzeju – no muzeja telpām uz citām vietām pārcelti iepriekš plānotie pasākumi, muzejam aizliegts pašam komunicēt ar sabiedrību, un līdz 21. februārim nebija saskaņots šī gada izstāžu plāns muzejā, kaut arī muzejs pašvaldībai to iesniedzis jau pagājušā gada augustā.

Tāpat pašvaldība bija liegusi rīkot sapulci Ogres muzeja atbalstam, tomēr pēc atkārtota pieteikuma saņemšanas mītiņa dienā kļuva zināms, ka sapulces rīkošana tomēr atļauta. Mītiņā pulcējās aptuveni 200 cilvēku.

Pastāv bažas par to, kā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību, vērtējot domes sākotnējo lēmumu aizliegt vietējai biedrībai rīkot sapulci, secināja tiesībsargs.

Stāsts par Cūkām:

Cūku komiksi

Iknedēļas komiksi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Zīmē māksliniece Gundega Evelone.

Meža pašā viducī ir Cūku ciematiņš ar unitāri demokrātisku, parlamentāru pārvaldi. Tajā dzīvo Cūkas ar tradīcijām bagātu kultūras kapitālu un tautsaimniecības potenciālu. Cūkas mēģina kļūt drošākas un atvērtākas ārpusmeža tendencēm, bet viņām ne vienmēr tas izdodas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Komiksi un karikatūras

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti