Vakar atrasti pieci noslīkušie, tostarp viens pusaudzis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki otrdien no Latvijas ūdenstilpēm izcēluši piecu cilvēku mirstīgās atliekas, starp viņiem bijis arī viens pusaudzis.

Otrdien ap pulksten vieniem dienā VUGD saņēma informāciju no aculieciniekiem, ka Jelgavas novada Staļģenē Lielupes upē bērns ir pazudis zem ūdens un vairs nav redzams. Glābēji pārmeklēja upes akvatoriju gan ar motorlaivas palīdzību, gan veicot zemūdens meklēšanas darbus. Ņemot vērā upes lielo straumi, tikai pēc vairākkārtējas upes gultnes pārmeklēšanas piecu stundu garumā izdevās atrast noslīkušo 15 gadus veco zēnu.

Tajā pašā laikā Rīgas glābēji izbrauca uz Stopiņu novada Ulbrokas ūdenskrātuvi, kur, pēc iedzīvotāju teiktā, vīrietis esot iegājis ūdenī un nav atgriezies. Veicot zemūdens meklēšanas darbus, tika atrasts nolīkušais - apmēram 45 gadus vecs vīrietis.

Ap astoņiem vakarā tika saņemta informācija, ka Grobiņā Pilskalna dīķī ir noslīcis vīrietis. Glābēji atrada apmēram 45 gadus veco vīrieti un nogādāja krastā.

Savukārt neilgi pirms deviņiem vakarā glābēji saņēma informāciju, ka Olaines novadā dārzu kooperatīvā ir pazudis 72 gadus vecs vīrietis, kurš pirms tam bija nolēmis doties peldēties. Ugunsdzēsēji veica dīķa pārmeklēšanu un noslīkušo atrada apmēram 10 metru attālumā no krasta. 

VUGD kārtējo reizi aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot elementārus piesardzības pasākumus, dodoties peldēties vai atpūšoties pie ūdens.

Visdrošāk ir peldēties oficiālās peldvietās, kur dežūrē glābēji. Peldoties upēs, jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu elementu. Nedrīkst iet peldēties alkohola reibumā. Dodoties ūdenī, nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus un mēģināt dižoties uz citu fona. Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī, vispirms jāpārliecinās, vai gultnē nav kādi akmeņi vai nogrimuši asi priekšmeti.

Glābēji atgādina, ka nav ieteicams doties peldēties vienam, tāpat to nevajadzētu darīt naktī. Ja nelaimē uz ūdens ir nonācis kāds cits, dodoties glābt cietušo, ir rūpīgi jāizvērtē situācija un savas iespējas, lai nenoslīktu pats. Ieraugot slīkstošu cilvēku, jebkurā gadījumā nekavējoties ir jāizsauc glābēji, zvanot pa tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātas un iespējamos piebraukšanas ceļus.

Kopumā VUGD šogad peldsezonā no ūdenstilpnēm ir izcēlis jau 53 noslīkušos, pieci no tiem izcelti otrdien. Glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste aicina cilvēkus būt uzmanīgākiem un apdomīgākiem pirms došanās peldēties.  

„Galvenie iemesli, kāpēc cilvēki noslīkst, ir saistīti tieši ar pārgalvību un neapdomīgu rīcību. Savā pieredzē mēs esam izcēluši tādus kā trīs galvenos slīcēju tipus - vieni ir cilvēki reibumā, otri ir cilvēki, kas ilgstoši ir uzturējušies karstumā, un trešie, protams, ir tie, kuri neobjektīvi izvērtē savus spēkus,” stāstīja Gribuste.

Lai šo statistiku nepapildinātu, VUGD aicina cilvēkus „vispirms peldieties ar galvu, un tad ar emocijām”. „Tātad izvērtējam savus spēkus, nepeldam tālu un uzmanām arī apkārtējos cilvēkus, kuri arī  peldas ūdenstilpnēs. Un tad šī atpūta pie ūdens nepārvērtīsies traģēdijā mūsu draugiem un tuviniekiem,” norādīja Gribuste. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti