Zviedri soda par pārkāpumiem un sagādā Latvijas hokejistiem smagu trešo zaudējumu

Pēc noteikumu pārkāpumiem četri ielaisti vārti pirmdien Prāgā veicināja Latvijas hokeja valstsvienības smagu zaudējumu ar 1:8 Zviedrijai un trešo neveiksmi trijās spēlēs pasaules čempionātā. Grupā Latvijas hokejistus gaida vēl četras spēles, kurās kļūs zināms komandas turpmākais liktenis pasaules meistarsacīkstēs.

(papildināts ar dienas citu spēļu rezultātiem)
Vienīgos vārtus guva Lauris Dārziņš, kuru atzina par labāko Latvijas sastāvā.  Trīs vārtus uzvarētājiem guva Luī Eriksons, kurš kļuva par mača labāko hokejistu zviedriem.

Spēles teksta tiešraidei varēja sekot lsm.lv.

Skaitliski vienādos sastāvos zviedriem ilgstoši nebūt tik labi nesekmējās, toties vairākuma izspēlē skandināvi bija rezultatīvāki un otrajā trešdaļā spēja atjaunot divu vārtu pārsvaru tikai 10 sekundes pēc tam, kad Latvija samazināja rezultāta starpību līdz minimumam un cerēja uz vēl labāku turpinājumu. Četrus bezatbildes vārtus Zviedrijas izlase guva pēdējā trešdaļā.

Disciplinēti un enerģiski sākuši spēli, Latvijas hokejisti ripu gan nekontrolēja tik daudz kā pretinieki, tomēr aizsardzībā neļāva pretiniekiem izveidot bīstamas situācijas. Vārtos arvien pārliecinošs bija Edgars Masaļskis, taču brīnumi viņam nebija jārāda, lai neļautu pretiniekiem izcelties. Labākā iespēja pirmajā trešdaļā Latvijai bija skaitliskā mazākumā, izraujoties divatā pret vienu aizsargu, taču Dārziņam neizdevās Zviedrijas vārtos pārspēt Jonasu Enrotu. Uzreiz nākamajā uzbrukumā zviedri vairākumā atklāja rezultātu - Luī Eriksons pa gala līniju izslidoja pie tuvā vārtu stūra un ar metienu pret Oskara Cibuļska slidu raidīja ripu Masaļska vārtos. Līdz pārtraukumam ripa vēl trāpīja pa Masaļska vārtu stabiņu, bet zviedru uzbrukums nopietnus draudus spēja radīt tikai skaitliskā vairākuma izspēlē.

Abpusēji racionāla spēle bez lieka riska abu komandu izpildījumā risinājās otrajā trešdaļā, taču atšķirības spēku samērā izpaudās nevienādos sastāvos. Latvijas izlasei vairākumā neizdevās nopietni apdraudēt Enrota vārtus, savukārt skandināvi panāca 2:0 pārsvaru. Masaļska atsisto ripu vārtos raidīja Luī Eriksons, gūstot savus otros vārtus spēlē.

Latvijas hokejisti gan pierādīja, ka negrasās piekāpties, un septiņas minūtes pēc pārtraukuma realizēja skaitlisko vairākumu - pēc Kaspara Daugaviņa metiena vārtu priekšā netraucēts pie ripas tika Dārziņš un samazināja rezultāta starpību. Taču tikai 10 sekundes vēlāk pēc Kristapa Sotnieka pārkāpuma vārtu priekšā zviedri ieguva tiesības uz soda metienu, ko pārliecinoši realizēja Filips Forsbergs un atjaunoja divu vārtu starpību. Eriksons iemeta savus trešos vārtus, ko neieskaitīja, jo viņa komandas biedrs bija vārtsarga laukumā, taču perioda pēdējās sekundēs rezultatīvais uzbrucējs noformēja hettriku, pielabojot ripas lidojumu vārtu priekšā.

Vēlreiz prasmi izspēlēt skaitlisko pārsvaru zviedri apliecināja līdz pēdējās trešdaļas vidum, kad cīņā vārtu priekšā izcēlās Oskars Mellers un rezultāts kļuva 5:1. Retu Masaļska kļūdu trešā perioda vidū izmantoja Jakobs Josefsons un raidīja ripu Masaļskim starp kājām. Latvijas aizsardzības organizācija pajuka un Eliass Lindholms ieguva tiesības uz vēl vienu soda metienu, taču Masaļski nepārspēja. Bez Latvijas hokejistu maksimālas koncentrēšanās zviedri ieguva pietiekamu rīcības brīvību, lai rezultatīvi nospēlētu uzbrukumā. Septītā ripa Masaļska vārtos nonāca ātrā uzbrukumā pēc Joela Lundkvista metiena. Vēl cīņas izskaņā rezultāts kļuva 1:8, kad vārtu priekšā izcēlās Viktors Rasks.

Pirmajās divās spēlēs Latvijas hokejisti piekāpās Kanādai (1:6) un Čehijai (2:4). Grupas turnīrā Latvijas izlasi gaidīs arī cīņas trešdien pret Šveici, piektdien pret Vāciju, sestdien pret Austriju un nākamās nedēļas sākumā pret Franciju. Pasaules čempionāts ilgs līdz 17.maijam, bet grupu kārtas spēles 16 komandu turnīrā beigsies 12.maijā. Pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālos. Otrā grupā Ostravā sacenšas Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Dienas otrajā spēlē Latvijas pārstāvētajā A grupā trešo uzvaru pēc kārtas guva Kanādas izlase, kas ar 6:3 uzveica mājiniekus čehus un ieņem līderpozīcijas turnīra tabulā, par vienu punktu apsteidzot Zviedriju.

Savukārt B grupā pirmo neveiksmi cieta pašreizējā čempionvienība Krievija, ar 2:4 piekāpjoties ASV valstsvienībai, kas trijās spēlēs vēl nav zaudējusi nevienu punktu. Otrā spēlē pie uzvaras tika Somijas izlase, kuras rēķinā bija panākums 5:0 pret Norvēģiju.