Rīgas «Dinamo» zaudē Sanktpēterburgā un sadeldē izredzes tikt izslēgšanas spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 4 mēnešiem.

Rīgas "Dinamo" trešdien Sanktpēterburgā ar 1:3 zaudēja vietējam SKA un padarīja gluži teorētiskas savas izredzes Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulāro sezonu noslēgt Rietumu konferences astoņniekā, kas nodrošinātu dalību izslēgšanas turnīrā, liecina organizatoru informācija.

Latvijas komandā vienīgos vārtus guva kapteinis Lauris Dārziņš. "Dinamo" pirmajā trešdaļā atklāja rezultātu, bet trešajā periodā SKA spēja gūt izšķirošus trīs vārtus.

Ātrā un atklātā hokejā asākus uzbrukumus izdevās izveidot "Dinamo", un viesi 8. minūtē izvirzījās vadībā. Divatā pret vārtiem izrāvās Miks Indrašis un Dārziņš, kurš saspēli noslēdza ar metienu Miko Koskinena sargāto vārtu augšējā stūrī. Arī perioda turpinājumā metieni bira lielākoties pa Koskinena vārtiem, bet rezultāts nemainījās. Pirmajā trešdaļā sadursmē gūtas traumas dēļ laukumu pameta viens no SKA uzbrukuma līderiem Artēmijs Panarins.

Laukuma saimnieki biežāk uzbruka pēc pārtraukuma un divās epizodēs trāpīja pa Jakuba Sedlāčeka vārtu stabiņu, tomēr savas iespējas pretuzbrukumos bija arī "Dinamo". Lai gan SKA hokejisti jau iepriekš bija nodrošinājuši vietu izslēgšanas spēlēs, cīņa izvērtās asām emocijām un konfliktiem bagāta. Īpaši vairākās epizodēs ar rupju spēli izcēlās SKA zvaigzne Iļja Kovaļčuks, neilgi pirms otrās trešdaļas beigām ar sitienu pa ceļgalu savainojot Dārziņu, kurš gan vēlāk atgriezās spēlē.

Neraugoties uz laukuma saimnieku spiedienu, "Dinamo" vārtos nevainojami darbojās Sedlāčeks un ilgstoši novērsa visas briesmas. Otrā perioda pēdējā minūtē par kavētu izrāvienu vienam pret vārtiem Gints Meija nopelnīja tiesības uz soda metienu, ko gan nerealizēja.

Neizšķirtu pēc nepilnām piecām minūtēm trešajā periodā panāca Toni Mortensons, kad uzreiz pēc SKA uzvarēta iemetiena ieraidīja ripu zem vārtu pārliktņa. Perioda vidū labu piespēli no aizvārtes izmantoja Romans Červenka un no tuvas distances vēlreiz pārspēja Sedlāčeku ar metienu augšējā stūrī. Cenšoties atspēlēties, "Dinamo" divkārt palika mazākumā un otro iespēju SKA izmantoja, kad pēc Maksima Čudinova tāla metiena ripas lidojumu vārtu priekšā pielaboja Džimijs Eriksons.

Četras spēles pirms regulārās sezonas beigām Rietumu konferences turnīra tabulā "Dinamo" ir 12.vietā, par septiņiem punktiem atpaliekot no tuvākajiem konkurentiem astoņniekā Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kuri turklāt aizvadījuši divas spēles mazāk.

"Dinamo" hokejisti no Sanktpēterburgas atgriezīsies mājās, bet pēdējo četru izbraukuma spēļu sēriju sāks pēc nedēļas Bratislavā un līdz 24.februārim spēlēs arī Zagrebā, Minskā un Piemaskavā pret "Atlant".