Vairāk

Svarīgākais 24 stundās
Latvijā

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
Meksika piešķīrusi patvērumu Bolīvijas eksprezidentam Moralesam
Demisionējušais Bolīvijas prezidents Evo Moraless pirmdien izlidojis uz Meksiku, kas viņam piešķīrusi politisko patvērumu. Tikmēr Bolīvijas bruņotie spēki piekrituši palīdzēt policijai iegrožot vardarbību, kuru radījis varas vakuums pēc prezidenta atkāpšanās.
«Brexit» pagarinājums izglābj Ziemassvētkus
Neskaidrība ap “Brexit” daudziem tūrisma industrijā rada satraukumu, īpaši laikā, kad cilvēki sāk aktīvi rezervēt ceļojumus ziemas sezonai. Daudzas aģentūras novēro krietni novēlotas ceļojuma rezervācijas tieši no Lielbritānijas. Un tomēr - kaut arī nav skaidrības par tālāku nākotni, “Brexit” pagarinājums vismaz Ziemassvētkus ceļotāju acīs ir izglābis.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Justīne Savitska
Savulaik ar draudzeni mēģinājām noskatīties visas filmas, kuras lekcijās pieminēja profesors Viktors Freibergs. Tieši pirms viņas pēdējās ciemošanās Rīgā tika atvērta Viktora Freiberga grāmata "Kinomāna slimības vēsture". Tikām pie grāmatas, lasījām un skaitījām, cik reizes Freibergs būs pieminējis Andreja Tarkovska filmu "Spogulis". Freibergs raksta, ka šo "daļēji fiktīvo dienasgrāmatu" sācis rakstīt, kad saslimis un domā, ka kino palīdz viņam izdzīvot.
Par Dzintara Dreiberga filmu, kas uzņemta pēc Aleksandra Grīna romāna „Dvēseļu putenis” motīviem atsauksmes ļoti atšķirīgas. Ir, kas saka: "iespaidīgi", "jāredz" un "labākā latviešu filma", citi tomēr nacionālajā lielfilmā drusku vīlušies. Pirms (vai pēc) dodaties skatīties, daļu grāmatas varat noklausīties. Radioteātra studijā aktieris Raimonds Celms (filmā atveido Edgaru Vanagu) ielasījis romāna fragmentus, kurus izvēlējies un sakārtojis filmas režisors Dreibergs. Skan arī Lolitas Ritmanis mūzika.
Nezinu, vai pareizi daru, saucot grupu „Ezeri” par eksperimenālo popu. Grupa saka, ka viņu otrais studijas albums "Sāls" ir eklektisks: izmantojuši gan popmūzikai raksturīgo, gan stīgas, saksofonus, elektroniku un samplus. 14. novembrī Kaņepes kultūras centrā "Ezeriem" būs koncerts.
16. novembra vakarā Tallinas ielas kvartālā Rīgā notiks "La Danza De La Realidad" jeb "Realitātes deja" – elektroniskās mūzikas labdarības pasākums, kura apmeklētāji var atbalstīt cilvēkus, kuri inficēti ar HIV vai slimo ar AIDS. Ienākumus no ieejas parolēm saņems biedrība AGIHAS (Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem). Ja ballēsiet visas 12 stundas, dzirdēsiet Tomasu Džeksonu no Argentīnas, Kodek, Mixmaster Raitis, grupu "Origo Boys", dīdžeju Trashy Kid, duetu "Siena" (postmetāla grupas "Tesa" basģitārists Kārlis Tone un čelliste Sarma Gabrēna), kā arī "Multilux", "Dartau" un "Ferneklang".

Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Andris Saulītis: Vai Lāčplēša dienai būt brīvdienai?
Latvijā šobrīd ir jauna politiskā paaudze, kura ienes jaunas politiskās vēsmas un iniciatīvas arī attiecībā uz valsts oficiālo kalendāru. Nesen Valsts prezidents Egils Levits aicināja ieviest Nacionālās pretošanās kustības piemiņas dienu un Valsts valodas dienu. Savukārt Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstījusi Nacionālās apvienības priekšlikumu atteikties no valsts svētku dienas 1. maijā – Satversmes sapulces sasaukšanas dienas – un tā vietā par valsts svētku dienu nosakot Lāčplēša dienu 11. novembrī. Diemžēl valsts oficiālā kalendāra grozītājiem Saeimā šobrīd nav pārdomātas pieejas šajā jautājumā, tā vietā notiek vien brīvdienu stumdīšana.
Videoblogs: Girgensons ierindā, Stokholma gatava NHL klubu duelim
Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas turpina viesizrādes Eiropā. Šonedēļ Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā viesojas vesela pasaules hokeja superzvaigžņu plejāde – Ņikita Kučerovs, Stīvens Stemkoss, Viktors Hedmans, Džeks Aikels un vēl daudzi citi, starp viņiem arī Zemgus Girgensons. Zviedrijā divās regulārās sezonas spēles aizvadīt ieradušies Tampabejas „Lightning” un Bufalo „Sabres” hokejisti.
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils
Kā uzbūvēt valsti: Latvijas Konservatorijas tapšana
1919. gads bija laiks, kad savu valsti pēckara apstākļos pašiem bija jāsāk celt no nulles. Šajā gadā gadsimta jubileju atzīmē vairākas valsts iestādes, institūcijas un organizācijas. Šoreiz Latvijas Radio rubrikā “Kā uzbūvēt valsti?” par Latvijas konservatoriju stāsta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas zinātniskās pētniecības centra pētniece Zane Prēdele.

Vairāk

Cilvēkstāsti

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Otrdiena
12. Novembris
+5 °C
+5 °C Apmācies
DA vējs, 6,20m/s
Saullēkts: 08:02
Saulriets: 16:12
Mitrums: 81,00%
Spiediens: 762,41 mmHg
+6 °C
6,40m/s
+7 °C
6,20m/s
+6 °C
4,20 m/s
+7 °C
4,40 m/s
+10 °C
5,20 m/s
+11 °C
4,20 m/s
+12 °C
4,50 m/s
+10 °C
3,50 m/s
+14 °C
7,70 m/s
+11 °C
5,00 m/s
+6 °C
1,20 m/s
+6 °C
0,90 m/s
+7 °C
2,50 m/s
+7 °C
2,20 m/s
+6 °C
2,20 m/s
+6 °C
3,00 m/s
+9 °C
4,50 m/s
+9 °C
4,00 m/s

Laika prognozes no yr.no