Sadaļas Sadaļas

Vairāk

02:02
Monopols
00:00
Nakts
02:00
Klasika bez pieturām
02:05
Внешний вид
00:00
Pieci mūzika
02:00
Mūzika
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā
Naktspatversmēs pret Covid-19 vakcinēto skaits krasi atšķiras
Sākoties aukstajam laikam, nakts patversmēs atkal vērojams klientu pieplūdums, kas aktualizē jautājumu par šo cilvēku vakcināciju pret Covid-19. Pašās patversmēs vakcinēto klientu skaits krasi atšķiras. Liepājā potes ir gandrīz visiem patversmju iemītniekiem, bet Latvijas Samariešu apvienības Ventspils naktspatversmē tie šobrīd ir tikai 15 cilvēki. Liela nozīme lēmumam par vakcināciju esot līdzgaitnieku pieredzei.

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
Ukrainā reformas apgrūtina karš un populisms
Ukraina jau drīzumā varētu sagaidīt kārtējo finansiālo palīdzību no starptautiskajām organizācijām. Vispirms 600 miljonu eiro no Eiropas Savienības novembrī, bet pēc tam vēl 750 miljonus no Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) decembrī. Šīs summas izmaksa, kas bija tikai daļa no kopējās palīdzības, jau atkal tika iesaldēta, raizējoties par reformu gausumu.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Orests Silabriedis
Elīnas Garančas dzimšanas dienā (16. septembrī) LR3 “Klasika” ēterā klausīsimies šīgada Zalcburgas festivāla ierakstu. Bet dienu vēlāk, jubilejā sveiksim Mārtiņu Braunu, un līdzās “Maugļa” melodijām un “Mēness poēmai” neatkārtojamā Nika Matvejeva balsī pēc paša jubilāra izvēles tiks likti “Septiņi dziedājumi par sapni garu”.
17. septembrī, Lielajā ģildē notiks sitaminstrumentālista Edgara Saksona jubilejas koncerts. Koncerta pirmajā daļā — ģeniālā mēmā komēdija "Safety Last!". Koncerta otrajā daļā — Magnuss Lindbergs, Anatolijs Šenderovs un visam kulminācijā Riharda Zaļupes jaundarbs. Koncerta nosaukums “Ritma dzīres” pilnībā atbilst gaidāmajam.
18. septembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks atvērta Barbaras Gailes personālizstāde “Krāsas”. Respektīvi, krāsas nosaukums iegleznots attiecīgas krāsas gleznā. Viens no impulsiem — grafiti. Vēl viens — Rembo dzejolis par patskaņiem, kur katram piešķirta krāsa. Izstādes pieteikumā solīts arī ZAĻŠ, violets, BLEU, L’OR, divi pelēkie, melnais un baltais Braila rakstā, un tas noteikti nav viss.
Nav īsti godīgi ieteikt paša nelasītu grāmatu tikai tāpēc, ka uzrunājošs vāks un daudzsološa anotācija, tomēr riskēšu minēt, ka Ingus Barovska “Mythopoeia: mūsdienu mītrade” būtu vismaz jāizskata (kas gan spēj mūslaikos visu izlasīt), jo ideja par mūsdienu sabiedrības mītu sasiešanu ar klasiskajiem mītiem šķiet intriģējoša.
Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Autori

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils

Vairāk

Cilvēkstāsti
Kamēr valsts izvērtē vajadzību kompensēt zāles pret depresiju, paciente Latgalē lūdz ziedot
500 eiro par vienu zāļu devu, lai palīdzētu cīnīties pret pašnāvības domām, kas ne ar ko citu nav apkarojamas. Tik bezcerīgā situācijā atrodas kāda depresijas paciente Latgalē, kurai visam ārstēšanas kursam nepieciešami 6000 eiro. Pēc gadiem ilgas, gandrīz bezcerīgas ārstēšanās šis jaunākās paaudzes medikaments beidzot palīdz progresēt. Bet tas nav valsts apmaksāto zāļu klāstā un arī ārstu lūgums Nacionālajam veselības dienestam (NVD) izņēmuma kārtā kompensēt zāles ir noraidīts.  

Vairāk

Laika ziņas

Vairāk

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt