Vairāk

 

09:35
Atmaksa 2. Portugāļu seriāls
10:07
Zināmais nezināmajā
10:07
Zelta graudi
10:08
Pasticcio
09:00
Otrās Brokastis
10:00
Mūzika
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
Saūda Arābijā atvieglo ceļošanu sievietēm
Saūda Arābija sākusi īstenot reformu, kas ļaus sievietēm, sākot no 21 gada vecuma, saņemt pases un doties ārzemju braucienos bez aizbildņa jeb vīrieša atļaujas. Tas ir būtisks jaunums musulmaņu karalistē, kur sieviešu tiesības līdz šim tikpat kā neeksistēja.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Henrieta Verhoustinska
Vija Artmane bija ne tikai aktrise, bet arī dīva, latviešu kino simbols, skatītāju elks un skaistuma etalons. Kā visas dižas aktrises, viņa nevairījās lomās būt neglīta un smieklīga. Artmane, kurai augustā būtu 90 dzīvoja sarežģītā laikā un padomju iekārtā, kas atstāja iespaidu arī uz viņas biogrāfiju, attiecībām, karjeru. Par to 21. augustā kinoteātrī “Splendid Palace” un 24. augustā LTV1 stāstīs žurnālistes Dairas Āboliņas un režisores Agitas Cānes-Ķīles filma „Aktrise un laiks. Vija Artmane”.
23. augusts nebija laba diena Latvijas vēsturē. Pirms 80 gadiem šajā dienā tika parakstīts Molotova-Ribentropa pakts, kurš Baltijas valstis „piešķīra” Padomju Savienībai. Taču piecdesmit gadus vēlāk šī diena kļuva par cita – skaista notikuma gadadienu, pārvēršot sāpes dimantos. 1989. gada 23. augustā notika jaudīgākā zibakcija jeb flešmobs cilvēces vēsturē – Baltijas ceļš, kurā divi miljoni cilvēku sadevās rokās, lai neatkarības vārdā izveidotu dzīvu ķēdi no Tallinas cauri Rīgai līdz Viļņai. Kas tik nenotiek šajā dienā, bet sekojiet arī LTV1 programmai – tur būs gan tiešraides no svinīgiem notikumiem, gan filma par Baltijas ceļu.
No 23. līdz 25. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, norisināsies mūzikas festivāls jeb muzykys festivals saimei i draugim “LNSO vasarnīca”. Festivāla dalībnieku „ēdienkarte” krāšņa un daudzpusīga: tajā skan gan pūšaminstrumentu kvintets „Carion”, gan dziedātāja Linda Leen, gan Rēzeknes kamerorķestris. Jaundarbus vasarnīcai radījuši zviedru komponiste Brita Bīstrema, dāņu komponists Anderss Nordentofts un latviešu komponists Andris Dzenītis. Izrādi bērniem veidojuši komponists Edgars Mākens un režisors Ģirts Šolis.
Tikai šonedēļ Kurzemē, Rūmenes muižā, kas ir Berga Bazāra īpašnieku Karlsonu ģimenes īpašums, ir iespēja no plkst. 11 līdz 15 aplūkot divus brīnumus – arhitektes Zaigas Gailes renovēto Rūmenes muižas kūti, kas pārtapusi par mākslas telpu, un tajā izstādīto amerikāņu kolekcionāru - hipiju pāra Bobijas un Tima Hamilu rituālās mākslas kolekciju, ko tie atdāvājuši Latvijai. Pēc kāda laika kolekcija nonāks Tukuma muzejā Tukku Magi, ko ierīkos bijušajā Zēberga spirta brūzī.
Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Pārbaudi savas zināšanas par vēlēšanu vēsturi Latvijā līdz 1919. gadam
1919. gada 19. augustā beidzot tika izsludinātas ilgi gaidītās Latvijas Satversmes sapulces vēlēšanas. Atzīmējot šo notikumu, piedāvājam pārbaudīt savas zināšanas un izspēlēt spēli, atbildot uz jautājumiem par politiskajām partijām un vēlēšanām Latvijā līdz 1919. gada augustam. Vēlam veiksmi!
Aktrise un viņas atstātās laika zīmes. Dairas Āboliņas piezīmes
Vija Artmane sēž Murjāņu dārzā. Koka paēnā, spilgti rozā kleitā. Tas ir 2004. gada augusts ap aktrises dzimšanas dienas laiku. Tādu es viņu atceros pēdējā tikšanās reizē un intervijā Latvijas Televīzijai. Viņa ir skaista, un es zinu, ka vismaz divas stundas pavadījusi kopā ar savu grimētāju Sarmīti Balodi, mūs gaidot un pucējoties. Rezultāts ir lielisks, un Vija Artmane to apzinās.
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils
Lai popularizētu jāšanas sportu, divas sievietes apceļo Latviju zirga mugurā
"Ceļojums pa Latvijas robežu zirga mugurā" – šādu piedzīvojumu sākušas divas Liepupes pagasta Tūjasmuižas iedzīvotājas. Ceļojums sākās pirms trim dienām no Lietuvas robežas Nidā un ilgs divas nedēļas. Kā stāsta ceļotājas, grūtākais nav pats ceļš, bet gan birokrātiskais slogs. Lai saskaņotu maršrutus ar pašvaldībām, kuru teritorijas šķērsos, tika pavadīts vairāk laika, nekā zirgu mugurā trenējoties šim ceļojumam.

Vairāk

Cilvēkstāsti
Mūziķis Jānis Šipkēvics: Mūsu visjaudīgākais un visspēcīgākais ierocis ir mūsu balsis
Mūziķim un komponistam Jānim Šipkēvicam Baltijas ceļš kā tolaik sešgadīgam puikam ir bijis divtik liels pārdzīvojums. Līdz ar barikāžu laiku tas ir noslēgums dzīves posmam, ko viņš savā prātā un sirdī saglabājis kā bērnības laiku. “Pēc tam jau nāk jauns posms, kas ir brīva Latvija un brīvs es, brīvi mani vecāki, mēs visi ar pavisam citu skatu uz šo pasauli,” teic Šipkēvics.

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Trešdiena
21. Augusts
+15 °C
+15 °C Mākoņains
Z vējs, 1,00m/s
Saullēkts: 06:08
Saulriets: 20:45
Mitrums: 93,00%
Spiediens: 769,17 mmHg
+16 °C
0,90m/s
+17 °C
2,40m/s
+16 °C
1,70m/s
+13 °C
3,00 m/s
+12 °C
2,90 m/s
+20 °C
4,00 m/s
+20 °C
3,50 m/s
+13 °C
2,20 m/s
+11 °C
2,60 m/s
+20 °C
3,90 m/s
+23 °C
5,60 m/s
+19 °C
1,50 m/s
+16 °C
3,90 m/s
+18 °C
4,10 m/s
+24 °C
3,70 m/s
+17 °C
2,10 m/s
+16 °C
2,10 m/s
+18 °C
1,60 m/s
+23 °C
2,90 m/s

Laika prognozes no yr.no