Vairāk

 
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
Ņujorkā notiek klimata pārmaiņām veltītie starptautiskie pasākumi
Ņujorkā visu nedēļas nogali un arī nākamās nedēļas sākumā norisināsies klimata pārmaiņām veltītie starptautiskie pasākumi. Šādi Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) vēlas panākt, lai pasaules valstis, pilsētas un uzņēmumi aktīvāk cīnītos ar klimata krīzi. Uz Ņujorku ir devies arī valsts prezidents Egils Levits.
Ņujorkā gatavojas ANO Klimata samitam
Ņujorkā, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) mītnē sestdien, 21. septembrī, pulcējas jaunieši no visas pasaules, lai pievērstos klimata izmaiņām. Viņu vidū būs arī starptautiski pazīstamā zviedru vides aktīviste, 16 gadu vecā Grēta Tūnberga. Jauniešu tikšanās ievada ANO valstu vadītāju samitu, kurā piedalās arī Latvija.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Liene Jakovļeva
20. septembrī Lielajā ģildē jauno sezonu sāks Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris kopā ar savu māksliniecisko vadītāju Andri Pogu. Viens no pasaules labākajiem Bēthovena interpretiem Franks Pēters Cimmermanis būs solists nākamā gada lieljubilāra Vijolkoncertā, orķestra sezonas rezidējošā un Grieķijā dzīvojošā komponiste Gundega Šmite piedāvās savu jaundarbu “ΙΩ. Rītausmas dieve Ēosa”, un tam līdzās būs likta arī efektīgā Riharda Štrausa simfoniskā poēma „Tā runāja Zaratustra”.
Šonedēļ vairākas pirmizrādes. Labā ziņa ir tā, ka, atšķirībā no vienreizēji unikāliem koncertiem, izrāžu dzīvošanas ilgums ir krietni garāks un satikšanās reizes ar publiku - daudzskaitlīgas. Garu skatuves mūžu novēlam arī Nacionālā teātra izrādei „Katls”, kurā ar interesi vērosim ievērojamā latviešu kinorežisora Aivara Freimaņa pirmā un vienīgā romāna par Kurzemes katlu un mežabrāļiem pārmiesošanos režisores Ināras Sluckas veidotajā skatuves darbā.
Teātris un opera ir scenogrāfa Andra Freiberga stihijas. Kā atbalss no Ērika Ešenvalda operas „Iemūrētie” iestudējuma mūsu Baltajā namā mākslinieka piektā personālizstāde no 19. septembra aicina uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles „Arsenāls” Radošo darbnīcu. „Arsenāla” 56 pakāpieni summējas ar scenogrāfa laika dalījumu – 80 gadiem. Un iegūst autobiogrāfisku laiktelpu – personālizstādi “136 kāpieni”.
Arī Latvijas kinoainā iegaismojas jaunums – 17. septembrī Latvijas pirmizrādi gluži loģiski izvēlētā pilsētā Jelgavā piedzīvo Jura Podnieka studijas spēlfilma „Jelgava '94”. Režisors Jānis Ābele ar debitantiem un pieredzes bagātiem aktieriem pēc Jāņa Joņeva romāna veidotajā filmā sola atkāpties laikā, par kuru, stāsta varoņiem pieaugot, iespējams būs kauns, bet varbūt tas izrādīsies pats labākais posms dzīvē...

Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Māris Rīmenis: Pirms regbija milžu cīņām Japānā
Jau piektdien Japānā sākies Pasaules kausa finālturnīrs regbijā, cīņa par Viljamsa Elisa zelta kausu. Pēc globālās TV auditorijas tas ir trešais lielākais sporta sarīkojums pasaulē, atpaliekot tikai no Pasaules kausa futbolā un vasaras olimpiskajām spēlēm. Šo milzīgo sporta forumu pārraidīs arī LTV7, kopā finālturnīrā būs 48 spēles un līdzjutēji vairāk nekā mēnesi līdz pat 2. novembrim varēs sekot šim grandiozajam notikumam.
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils

Vairāk

Cilvēkstāsti

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Svētdiena
22. Septembris
+9 °C
+9 °C Viegls lietus
Z vējs, 2,60m/s
Saullēkts: 07:12
Saulriets: 19:20
Mitrums: 87,00%
Spiediens: 762,41 mmHg
+12 °C
4,70m/s
+10 °C
3,20m/s
+10 °C
4,00m/s
+5 °C
2,30 m/s
+1 °C
1,10 m/s
+10 °C
0,30 m/s
+10 °C
3,30 m/s
+6 °C
3,00 m/s
+4 °C
1,60 m/s
+11 °C
1,40 m/s
+12 °C
0,80 m/s
+7 °C
3,10 m/s
+4 °C
2,70 m/s
+6 °C
3,30 m/s
+11 °C
3,30 m/s
+7 °C
2,20 m/s
+5 °C
2,90 m/s
+6 °C
3,30 m/s
+13 °C
2,80 m/s

Laika prognozes no yr.no