Vairāk

Jānis Domburs 8.februāris, trešdiena 21:15
Kas notiek ar valsts budžetu 2023.gadam: kas nolemts valdībā, kas jādara Saeimai?
Arvils Ašeradens, Māris Kučinskis, Mārtiņš Staķis, Andris Šuvajevs. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Šonedēļ
KG Kultūras
Žūrija iesaka
Aigars Bumburs
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā aplūkojama iespaidīgā izstāde "Snīkeri: eko x ego", kas savdabīgi ieguļas muzeja telpās. Tās centrā ir stāsts par sportiskiem apaviem un tiem pavadošo funkcionalitāti, modes kultu un fetišu, kam tiek ekspozīcijā piešķirta jēga, forma un vēsture. Snīkeri pašlaik ir aktuāli – tos nēsā gan skolas slaisti, gan birokrāti pie pelēkiem uzvalkiem, tie modē variē no masīviem "Prada" klučiem, līdz apavu zolei kā psihodēlisku krāsu peļķei, kurā ir iegrimusi kāja, kāda ir rodama "Botter" dueta šīsvasaras kolekcijā. "Snīkeri: eko x ego" ir dizaina izstāde, kur caur viena objektu tiek izstāstīts daudz vairāk, kā var apaut kājās.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā līdz 26. martam ir apskatāma izstāde "Ne-lietas" – mākslinieka Jāņa Straupes retrospekcija. Tie ir darbi, kas veidoti no priedes un liepas koka, kur dizains un amatniecība robežojas ar tēlniecības mākslu, raisot prātā pārdomas par lietu praktiskumu un to pielietojumu. Divdesmit radošos gados ir tapis daudz – salīcis galds, trepes, pa kurām nevar lāga uzkāpt, pašizolācijas krēsls, koka olas ar lieliem dzeloņiem… Tā ir izstāde, kur objekti – ne-lietas – spēlējas ar proporcijām, kustību un formu, aicinot apmeklētājus intelektuālās (un arī humora pilnās) rotaļās.
Šonedēļ Ņujorkā sākas modes nedēļu maratons, kas turpināsies Londonā un Milānā un finišēs marta sākumā gaismas pilsētā Parīzē. Simtiem dizaineru un modes namu atrādīs savas vīzijas un versijas par nākamās rudens–ziemas garderobi sievietei. Lai arī noskaidrot īsto krāsu, pareizo mēteļa plecu līniju un svārku garumu diez vai izdosies, sezonu jau ir paspējis ieskandināt Marks Džeikobs, izlaižot uz modes mēles modeles, kuras soļoja ļoti augstos platformas zābakos, tādejādi pieminot nesen mūžībā aizgājušo panku karalieni, nelaiķi Vivjenu Vestvudu, kuras pūrā ir slavenais Naomi Kempbelas klupiens 1993. gadā, ejot ar šādām ekstrēmām kurpēm Vestvudas skatē. Modes šoviem var sekot līdzi digitālajā vidē.

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Interesanti