Vairāk

Vairāk

Rokam dziļāk

Vairāk

Vairāk

Garlaicīgi nebūs. Profesora Auziņa zinātnes sleja

Vairāk

Šonedēļ
KG Kultūras
Žūrija iesaka
Kaspars Zaviļeiskis
Kaspars Zaviļeiskis
Jāņu gaidīšanas un svinēšanas pasākumu tuvākajā laikā netrūks. Svarīga to organizēšanas sastāvdaļa b...
Jāņu gaidīšanas un svinēšanas pasākumu tuvākajā laikā netrūks. Svarīga to organizēšanas sastāvdaļa būs arī mūzikas atlase, un šeit var līdzēt jaunfolka grupas "Jauno Jāņu orķestris" ceturtais albums "Deju dziesmas". Tajā atrodamas dažādas mūsdienu tautas mūzikas noskaņas, netrūkst arī deju. Tiesa, drīzāk skatuvisku, jo lielākā daļa albuma dziesmu speciāli radītas tautas deju uzvedumiem un koncertiem. Tas gan netraucē izbaudīt Jura Kaukuļa un draugu neparasto pieeju Dainu krātuvei un tautisku melodiju radīšanai, sēžot pie ugunskura ar iecienīta miestiņa kausu rokās.
Kad vasara atkal uzņem karstākus apgriezienus, ir saprotama daudzu tautiešu vēlme  meklēt veldzējumu...
Kad vasara atkal uzņem karstākus apgriezienus, ir saprotama daudzu tautiešu vēlme meklēt veldzējumu mūsu plašo jūras krastu apskāvienos. Daudzi lūko arī pēc mazāk pieblīvētas piejūras vietas, neizbēgami nonākot Kurzemes daudzo zvejniekciemu šarmantajā vidē. Par vienu no šādiem iedomātiem ciemiem vēsta arī Zinta Sila pirmais stāstu krājums "Apvārsnis", kas Svena Kuzmina un Jura Poškus cienīgā stilistikā ievelk lasītāju padomju mantojuma, piejūras iedzīvotāju vienkāršības un reizē skarbuma un pat mistikas apņemtā pasaulē.
Sen gaidītu autobiogrāfiju izdevuši angļu elektroniskās deju mūzikas veterāni "The Chemical Bro...
Sen gaidītu autobiogrāfiju izdevuši angļu elektroniskās deju mūzikas veterāni "The Chemical Brothers". Krāšņi noformētajā grāmatā "Paused in Cosmic Reflection" vieglā, bet bagātīgā veidā izstāstīts grupas neparastais stāsts, kas ved no mazām pagrabu ballītēm līdz milzu arēnām. Te vizuāli parādītas grupas ilggadējo draugu veidotās vizualizācijas, videoklipu fragmenti un, protams, kaudze ar vēsturiskām fotogrāfijām. Grāmatas izdošana iekavējās, lai tajā būtu iespējams iekļaut sadaļu arī par visjaunāko, desmito grupas albumu "For That Beautiful Feeling".
Jaunu albumu laidis klajā elektroniskās mūzikas mākslinieks Moby. Šeit atrodamas visdažādākās ierast...
Jaunu albumu laidis klajā elektroniskās mūzikas mākslinieks Moby. Šeit atrodamas visdažādākās ierastās Mobija muzikālās noskaņas, taču uzsvars šoreiz likts uz viņam sirdī iekritušiem mazāk zināmiem vokālistiem, kuriem dota brīva vaļa izpaust arī savu radošo dzirksti. Populārākais viesmākslinieks šeit ir albuma noslēguma balādi "Ache For" dziedošais amerikāņu souldziedātājs Hosē Džeimss, kurš, starp citu, jau 5. jūlijā ar sava jaunākā soloalbuma "1978" programmu uzstāsies starptautiskajā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivālā "Rīgas Ritmi" - Rīgas Doma dārzā.

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Interesanti