Latvijā
Pamatskolēni drīkstēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas
(papildināts)
Pamatskolēni drīkstēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas (papildināts)
Pamatskolas skolēni drīkstēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītās izmaiņas Izglītības likumā. Atsakoties no krievu valodas apmācības līdz šī gada 21. jūnijam, citu svešvalodu kā otro svešvalodu varēs apgūt jau no nākamā mācību gada. Vienlaikus likums paredz iespēju pabeigt iesāktu krievu valodas apmācību.
Torņakalnā ar esošajiem satiksmes ierobežojumiem dzelzceļa pārvadu Altonavas ielā var izmantot vēl 2...
Torņakalnā ar esošajiem satiksmes ierobežojumiem dzelzceļa pārvadu Altonavas ielā var izmantot vēl 2 gadus
Šonedēļ Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departaments saņēmis speciālās inspekcijas atzinumu par satiksmes pārvada pār dzelzceļu Altonavas ielā tehnisko stāvokli, un pēc pārvada konstrukciju izpētes un analītiskajiem aprēķiniem nolemts, ka uz pārvada saglabās esošo satiksmes organizāciju. Pie esošajiem apstākļiem pārvadu var turpināt ekspluatēt vēl divus gadus, regulāri veicot tā tehniskā stāvokļa pārbaudi, informēja Rīgas domē. 
Ministrs Sprūds: Latvijā palielināsies NATO sabiedroto spēku karavīru skaits
Ministrs Sprūds: Latvijā palielināsies NATO sabiedroto spēku karavīru skaits
Šobrīd Latvijā uzturas aptuveni 3000 NATO sabiedroto spēku karavīru, bet jau tuvākajos gados viņu skaits palielināsies, un tas ir būtisks signāls, ka Latvija ir aizsargāta un pastiprina savas spējas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").
Kultūras ministrija plāno integrēt iebraucējus ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām
Kultūras ministrija plāno integrēt iebraucējus ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām
Sabiedrībā plašu ažiotāžu ieguvis kāds fragments no Kultūras ministrijas (KM) plāna par saliedētu un pilsoniski aktīvu sabiedrību. No teikuma, kurā minēts trešo valstu pilsoņu īpatsvara pieaugums, piemēram, Nacionālā apvienība (NA) secinājusi, ka ministrija plāno imigrācijas palielināšanu. Nozares ministre šādus apgalvojumus nosauc par klaju dezinformāciju.    
Latvijā piemin Otrā pasaules kara beigas
(papildināts)
Latvijā piemin Otrā pasaules kara beigas (papildināts)
Eiropā un Latvijā 8. maijs ir nacisma sagrāves un Otrā Pasaules kara upuru piemiņas diena. Tam veltīts atceres brīdis notiek vairākās Latvijas pilsētās; viens no tiem, kā ik gadu, arī Rīgas Brāļu kapos, kur vainagus un ziedus nolika arī valsts augstākās amatpersonas.
Sākas skolu eksāmenu laiks; izglītības centrā būs atbalsta dienests problēmu novēršanai
Sākas skolu eksāmenu laiks; izglītības centrā būs atbalsta dienests problēmu novēršanai
Jau nākamās nedēļas sākumā sāksies pirmie centralizētie eksāmeni. Daudzi Vidzemes skolotāji un skolēni atzīst – vislielākais satraukums ir par skolēnu spējām koncentrēties un atbildēt pareizi. Matemātika un latviešu valoda ir tie mācību priekšmeti, kas varētu prasīt vislielāko precizitāti. Lai nebūtu tehnisku problēmu un arī eksāmenu jautājumi paliktu nezināmi līdz pašam eksāmenam, šogad Valsts izglītības un satura centrs veicis dažādus uzlabojumus.
Tukumā naktī apģērbu ražošanas ēku postījis ugunsgrēks; dzēšanas darbos cietis glābējs
(papildināts)
Tukumā naktī apģērbu ražošanas ēku postījis ugunsgrēks; dzēšanas darbos cietis glābējs (papildināts)
Naktī uz trešdienu, 8. maiju, Tukumā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks apģērbu ražošanas uzņēmuma "Sakta" teritorijā, kur uguns izplatījusies 1000 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbu laikā cietis glābējs, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Pagaidām ticamākā ir versija, ka aizdegušās elektroinstalācijas. 
Maskavas forštati Rīgā pārdēvē par Latgales apkaimi
Maskavas forštati Rīgā pārdēvē par Latgales apkaimi
Turpinot okupācijas seku novēršanu, Maskavas forštate pārdēvēta par Latgales apkaimi, to paredz Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisijas lēmums.
Vides organizāciju «Zaļais barometrs» novērtē partijas pirms EP vēlēšanām – kuras sola un dara zaļāk...
Vides organizāciju «Zaļais barometrs» novērtē partijas pirms EP vēlēšanām – kuras sola un dara zaļāk?
Latvijas vides organizāciju iniciatīva "Zaļais barometrs" izvērtējusi politisko partiju un ilgtspējas pozīcijas pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Lielākā daļa no Latvijas politiskajām partijām ievēlēšanās gadījumā nesniegs būtisku ieguldījumu vides ilgtspējas politikas stiprināšanā Eiropas Savienības līmenī – nav sagaidāms, ka šīs partijas rūpēsies par klimata pārmaiņu ierobežošanu, dabas daudzveidības saglabāšanu un vides piesārņojuma mazināšanu, secināja "Zaļā barometra" veidotāji.
Pārbūvēs grants seguma posmus ceļa maršrutā Vecumnieki–Iecava
Pārbūvēs grants seguma posmus ceļa maršrutā Vecumnieki–Iecava
Bauskas novadā sākti būvdarbi četros valsts autoceļu posmos, pēc to pārbūves savienojums starp Vecumniekiem un Iecavu būs ar asfaltbetona segumu. Būvdarbi ilgs līdz 2025. gada vasarai, un tie izmaksās vairāk nekā astoņus miljonus eiro, informēja "Latvijas Valsts ceļi".
Drošības dienesti uz iespējamiem pārkāpumiem 9. maijā sola tūlītēju un striktu reakciju
Drošības dienesti uz iespējamiem pārkāpumiem 9. maijā sola tūlītēju un striktu reakciju
Valsts drošības dienests (VDD) pilnībā neizslēdz prokremliski noskaņotu personu provokācijas ceturtdien, 9. maijā, atgādinot, ka dienests sadarbībā ar Valsts policiju arī šogad šajā dienā strādās pastiprinātā režīmā, visā valstī uzraugot drošības situāciju. Dienesti sola, ka reaģēšana uz iespējamām provokācijām būs tūlītēja un strikta.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd