Latvijā
Pāreja uz izglītību valsts valodā: kā aizvadīts šis mācību gads un kādi izaicinājumi gaidāmi no sept...
Pāreja uz izglītību valsts valodā: kā aizvadīts šis mācību gads un kādi izaicinājumi gaidāmi no septembra?
Piektdien, 31. maijā, skolās visā Latvijā noslēdzies mācību gads. Tas bijis pārmaiņām un izaicinājumiem pilns. Daudzās skolās bija satraukums par gaidāmo skolu tīkla reformu un sperti pirmie soļi pretī tam, lai atteiktos no krievu valodas kā otrās svešvalodas mācīšanas. Tomēr pati būtiskākā šogad bija pāreja uz mācībām tikai valsts valodā visos bērnudārzos, 1., 4. un 7. klasē. Kāds bijis aizvadītais mācību gads, un kādas pārmaiņas gaidāmas septembrī?
Liepājas ostā problēmas ar satiksmes drošību – vienuviet zvejas, atpūtnieku un militārie kuģi
Liepājas ostā problēmas ar satiksmes drošību – vienuviet zvejas, atpūtnieku un militārie kuģi
Burātājiem, motorlaivu un ūdens motociklu īpašniekiem, izklaides kuģīšu pasažieriem pārvietojoties pa ostu akvatorijām, jāievēro kuģošanas drošības noteikumi, taču ne visi to dara. Un tas rada draudus gan pašiem, gan citiem ūdens satiksmes dalībniekiem. Īpaši komplicēta situācija šajā ziņā ir Liepājas ostā, kur vienuviet kompaktā teritorijā militārajiem kuģiem jāsadzīvo ar dažādiem civilajiem peldlīdzekļiem.
Apmeklētājiem atvērts jaunais Dreiliņu kalns Rīgā
Apmeklētājiem atvērts jaunais Dreiliņu kalns Rīgā
Dreiliņkalns, no kura paveras skats uz Pļavniekiem, Purvciemu un Dreiliņiem, nu atvērts apmeklētājiem. Kalns atrodas agrākās izgāztuves vietā. Nosegts ar speciālu pārsegu un apzaļumots, tas tagad kļuvis par augstāko kalnu Rīgā.
Jauniešu atkarības rada vecāku uzmanības trūkums; nav skaidras sistēmas palīdzībai bērniem ar uzvedī...
Jauniešu atkarības rada vecāku uzmanības trūkums; nav skaidras sistēmas palīdzībai bērniem ar uzvedības problēmām
Vecāku uzmanības trūkums, kā arī citu apkārtējo nepievērstā uzmanība ir viens no galvenajiem iemesliem pusaudžu un jauniešu atkarībām. Piektdien tika meklēti iemesli jauniešu uzvedības problēmām un atkarību problēmām, kā arī iespējas to novērst. Valsts kontrole secinājusi, ka Latvijā nav skaidras sistēmas, kā palīdzēt bērniem ar uzvedības problēmām, jo nav nepieciešamo atbalsta pakalpojumu.  
Nākamnedēļ Rīgā notiks «Baltic Pride 2024»
Nākamnedēļ Rīgā notiks «Baltic Pride 2024»
No 6. līdz 15. jūnijam Rīgā norisināsies "Baltic Pride 2024", kas piedāvā plašu pasākumu programmu, aktualizējot cilvēktiesību, dažādības un iekļaušanas jautājumus kopienu iesaistē, uzņēmējdarbībā un sabiedrībā kopumā, informēja pasākuma rīkotāji.
LTV aicina: Uzdod savu jautājumu EP vēlēšanu kandidātiem
LTV aicina: Uzdod savu jautājumu EP vēlēšanu kandidātiem
Jau šajā nedēļas nogalē Latvijas Televīzijas Ziņu dienests uzsāks priekšvēlēšanu debates pirms 8. jūnijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Debašu satura veidošanā LTV vēlas iesaistīt arī savus skatītājus, tādēļ gaida jautājumu idejas.
Tiesai nodod Grevcovas krimināllietu par Krievijas kara noziegumu attaisnošanu
Tiesai nodod Grevcovas krimināllietu par Krievijas kara noziegumu attaisnošanu
Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par Krievijas kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci un mieru publisku noliegšanu un attaisnošanu, kā arī par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu apsūdzēta kādreizējā 14. Saeimas deputāte Glorija Grevcova, liecina prokuratūras mājaslapā pieejamā informācija.
Uz Vidzemes šosejas no Rīgas robežas līdz Garkalnei uzlabos satiksmes drošību; slēgs divas apgriešan...
Uz Vidzemes šosejas no Rīgas robežas līdz Garkalnei uzlabos satiksmes drošību; slēgs divas apgriešanās vietas
Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīgas robežas līdz Garkalnei (12.41.–22.00. km), ietverot ceļa mezglus ar Rīgas apvedceļu (A4), Tallinas šoseju (A1) un autoceļu Garkalne–Alauksts (P3), sākas satiksmes organizācijas izmaiņu būvdarbi. To rezultātā uzlabosies satiksmes drošība vienā no noslogotākajiem valsts galveno ceļu posmiem, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Ar jaunajiem elektrovilcieniem turpmāk izpildīs konkrētus reisus
Ar jaunajiem elektrovilcieniem turpmāk izpildīs konkrētus reisus
"Pasažieru vilciens" no 6. jūnija noteiks konkrētus reisus, kurus izpildīs tikai ar jaunajiem elektrovilcieniem. Vilcienu kustības grafikā tiks atzīmētas tās pieturvietas, kur pieejami modernizētie peroni, tādējādi radot iespēju pasažieriem jau savlaicīgi plānot savus braucienus no stacijām, kurās nodrošināta ērta iekāpšana un izkāpšana no jaunajiem vilcieniem. 
Valsts prezidents: Cilvēkiem reģionos ir pavisam citas prioritātes
Valsts prezidents: Cilvēkiem reģionos ir pavisam citas prioritātes
Cilvēkus reģionos satrauc pavisam citas lietas nekā tas, ko redzam sociālajos tīklos vai mediju paceltajās tēmās. Tāpat Latvijas sabiedrība ir ļoti fragmentēta, tādēļ Valsts prezidenta galvenais uzdevums ir maksimāli vienot cilvēkus, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
IKVD: Maksimālā gaisa temperatūra klasēs nav noteikta
IKVD: Maksimālā gaisa temperatūra klasēs nav noteikta
Karstums skolu klasēs nav novērojams tikai Siguldā. Apskatot mājaslapu "mesh.lv", redzams, ka arī galvaspilsētas skolu klasēs gaisa temperatūra tuvojas un pat pārsniegusi 30 grādus. Piemēram, Rīgas Juglas vidusskolā ap plkst. 11 no rīta vairākās klasēs temperatūra pārsniegusi 29 grādus.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd