Latvijā
Tiesībsargs: Uzturlīdzekļi jānodrošina arī ārvalstīs studējošiem jauniešiem
Tiesībsargs: Uzturlīdzekļi jānodrošina arī ārvalstīs studējošiem jauniešiem
Tiesībām saņemt uzturlīdzekļus jābūt arī tiem jauniešiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta joprojām ir Latvijā, bet izglītību iegūst ārvalstīs, atzinumā norādījis tiesībsargs, kurš līdz 31. jūlijam Saeimu aicina koriģēt Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumu, lai novērstu pastāvošo nevienlīdzīgo attieksmi. 
Valsts kontroles 2023. gada finanšu revīzijās izlabotas kļūdas 1,4 miljardu eiro vērtībā
(papildināt...
Valsts kontroles 2023. gada finanšu revīzijās izlabotas kļūdas 1,4 miljardu eiro vērtībā (papildināts)
Valsts kontroles (VK) pērn veikto finanšu revīziju rezultāti kopumā vērtējami pozitīvi – par mēnesi ātrāk nekā līdz šim var publiskot to rezultātus, pirmo reizi visi atzinumi ir bez iebildēm, un ieteikumu skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu sarucis vairāk nekā uz pusi. Revīziju laikā izlabotas aptuveni 140 kļūdas ar kopējo vērtību 1,4 miljardi eiro, informēja Valsts kontrolē.
Saeimas komisija nonāk finiša taisnē ar alkohola aprites ierobežojumiem; nozare vēl pieļauj diskusij...
Saeimas komisija nonāk finiša taisnē ar alkohola aprites ierobežojumiem; nozare vēl pieļauj diskusijas
Saeimas atbildīgā komisija trešdien pabeidza darbu pie likuma grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā – otrajā lasījumā. Tehniski par to plānots nobalsot nākamnedēļ. Deputāti trešdien atbalstīja to, ka alkoholisko dzērienu marķējumā būs jāiekļauj informācija par dzēriena uzturvērtību un tā sastāvdaļu saraksts. Tāpat nolemts, ka alkohola cenas un atlaides reklamēt nedrīkstēs. Atbalstu neguva priekšlikums, kas attiecas uz tiesībām tirgot alkoholu pašvaldību masu pasākumu laikā. Tomēr nozare pieļauj atkārtoti virzīt priekšlikumus trešajam lasījumam.
Valsts mežziņi noveco; jaunie iet uz privāto sektoru
Valsts mežziņi noveco; jaunie iet uz privāto sektoru
Valsts mežziņu skaits Latvijā sarūk, un pašreiz strādājošie noveco, bet jaunie speciālisti interesējas par privāto sektoru, kur algas ir būtiski lielākas. Mežziņa atbildība ir ne tikai apgaitas un uzraudzība, bet arī konsultācijas.
Ventspilī forumā par zaļo enerģiju iedzīvotājiem liedz publiski uzdot jautājumus
Ventspilī forumā par zaļo enerģiju iedzīvotājiem liedz publiski uzdot jautājumus
Ventspils šobrīd ir sliktā finanšu situācijā un vēlas, lai pilsētā attīstītu jaunus liela mēroga projektus, tajā skaitā vēja parku atbalsta bāzi un ūdeņraža rūpnīcu. Kurzemes biznesa forumā pilsētas vadība pauda atbalstu minētajiem projektiem,  taču pats forums nenoritēja raiti – uz to bija ieradušies iedzīvotāji, kuriem liedza publiski uzdot jautājumus.
No rudens aizliegs kravas auto satiksmi Pērnavas ielā Rīgā
No rudens aizliegs kravas auto satiksmi Pērnavas ielā Rīgā
Šī gada rudenī Pērnavas ielā Rīgā ieviesīs plānoto kravas transporta tranzīta satiksmes aizliegumu, informēja Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments. Šobrīd izstrādāta satiksmes organizācijas shēma, kas paredz izmaiņas, bet pirms to ieviešanas ir jāveic seguma atjaunošana Gustava Zemgala gatves posmā no Ūnijas ielas līdz Brīvības ielai. 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd