Latvijā
Sāk pirmā «Rail Baltica» tilta balsta izbūvi Daugavā
Sāk pirmā «Rail Baltica» tilta balsta izbūvi Daugavā
Turpinot "Rail Baltica" tilta pār Daugavu izbūvi Rīgā, martā sākti pirmā balsta būvniecības darbi upē. Balsta konstrukcijas izbūve notiks no baržas, izmantojot īpašu aprīkojumu, kā arī pirmajā darbu posmā, rievsienu konstrukcijas izbūvē, iesaistot ūdenslīdējus, informēja būvnieki "Bererix".
Malumednieka slazdos Antiņciemā krīt vietējo mājdzīvnieki; sākts kriminālprocess
Malumednieka slazdos Antiņciemā krīt vietējo mājdzīvnieki; sākts kriminālprocess
Lapmežciema pagastā, Antiņciemā, jau ilgāku laiku uzdarbojas malumednieks, kurš izliek lamatas nelielo zvēru – lapsu un jenotu – izķeršanai. Diemžēl ēsma pievilina arī vietējo iedzīvotāju mājdzīvniekus, jo lamatas izliktas turpat dzīvojamo māju tuvumā. Lai gan mājdzīvnieki jau gadiem ilgi tiek nežēlīgi savainoti, apkaimes iedzīvotāji nespēja noskaidrot, kurš kaimiņš ar kaitniecību un likumpārkāpumiem nodarbojas, līdz kāda sieviete ar videokameru, šķiet, piefiksējusi vaininieku. Valsts policija (VP) ierosinājusi kriminālprocesu, bet Valsts meža dienestā (VMD) ierosinātas trīs administratīvo pārkāpumu lietvedības.
Rīgas pārdēvēto ielu jaunās adrešu plāksnītes saņēmusi piektdaļa ēku saimnieku
Rīgas pārdēvēto ielu jaunās adrešu plāksnītes saņēmusi piektdaļa ēku saimnieku
Rīgā dažu dienu laikā jaunās adreses sākuši nomainīt divās ielās – Lastādijas ielā, kas ir bijušās Maskavas ielas sākums, un Emīlijas Benjamiņas ielā jeb bijušajā Gogoļa ielā. Latvijas Radio domē noskaidroja, ka šajās ielās jaunās adrešu plāksnes saņēmuši jau aptuveni piektdaļa jeb vairāk nekā 20 ēku saimnieki. Pārējās adrešu zīmes pašvaldība izsniegs aprīlī un maijā.
Kam izdevīgi runāt par Baltijas valstīm kā nākamajām pēc Ukrainas? Saruna ar drošības ekspertu Jāni...
Kam izdevīgi runāt par Baltijas valstīm kā nākamajām pēc Ukrainas? Saruna ar drošības ekspertu Jāni Kažociņu
ASV globālās ietekmes vājināšanās, Eiropas pamošanās no 30 gadu ilgā miega, sākot nopietni domāt par savu aizsardzību, Krievijas vēl radikālāks skatījums uz tās sākto pilna apmēra karu Ukrainā un ANO nespēja rast pamieru Gazas joslā. Par to, ko vēl nepamanām ziņu virsrakstos un vēstījumos, kādi vēl notikumi raksturīgi šā gada pirmajam ceturksnim un kā tie ietekmē Latviju, LSM.lv saruna ar Ģeopolitikas pētījumu centra vecāko pētnieku, bijušo Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Kažociņu.
«Dardedze»: Bērniem jābūt iespējai ziņot par seksuālu uzmākšanos
«Dardedze»: Bērniem jābūt iespējai ziņot par seksuālu uzmākšanos
Katrā iestādē, kas strādā ar bērniem, – skolā, interešu izglītībā, sportā vai reliģiskā organizācijā – jābūt skaidrai izpratnei par seksuālu uzmākšanos un iespējai par to ziņot, norāda bērnu tiesību aizsardzības speciālisti. Pašlaik publiski izskanējušie iespējamās seksuālās vardarbības gadījumi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un citviet ir vien aisberga redzamā daļa, uzskata centrā "Dardedze".
Topošie ārstu palīgi sacenšas «Sirds veselības kausā»
Topošie ārstu palīgi sacenšas «Sirds veselības kausā»
"Sirds veselības kauss" – tā nosaukta Latvijas olimpiāde, kurā kardioloģijas pacientu aprūpē saviem spēkiem mērojas topošie ārstu palīgi. Šādas sacīkstes notiek pirmo reizi. Komandas apliecina savu prasmi neatliekamās situācijās, kardiogrammu lasīšanā un ārstniecībā. 
Futbola stadiona būvniecībai Lucavsala izvēlēta pēc 9 vietu izvērtēšanas
(papildināts)
Futbola stadiona būvniecībai Lucavsala izvēlēta pēc 9 vietu izvērtēšanas (papildināts)
Rīgas domei (RD) drīz būs jālemj, vai Lucavsalā būt nacionālajam futbola stadionam. Vairāk nekā 10 hektāru zemes atvēlēšanu būvniecības iecerei jau atbalstījusi pašvaldības atbildīgā komiteja. Futbola federācija norāda, ka vieta izvēlēta, jo tā nepārklājas ar kādiem citiem apbūves plāniem un tā ir pilsētas centrā. Tikmēr iedzīvotāji pauduši bažas par stadionam izvēlēto vietu un ko tai nozīmēs jaunas infrastruktūras izbūve.
Šogad Ēnu dienā sasniegts ēnotāju skaita rekords; pieprasītākā nozare – medicīna
(papildināts)
Šogad Ēnu dienā sasniegts ēnotāju skaita rekords; pieprasītākā nozare – medicīna (papildināts)
Ceturtdien, 4. aprīlī, visā Latvijā norisinās izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia"  rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem Ēnu diena. Šogad ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstina 2180 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 12 753 vakances. Jauniešiem jau vairākus gadus populārākā nozare ir medicīna, informēja pasākuma rīkotāji. Šogad sasniegts ēnotāju skaita rekords.
SEPLP uzsāk Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanas procesu
SEPLP uzsāk Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanas procesu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) kā valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) un valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) augstākā lēmējinstitūcija ceturtdien, 4. aprīlī, pieņēma lēmumu par abu publiskas personas kapitālsabiedrību apvienošanas procesa uzsākšanu, informēja padomē.
Valmieras novada bāriņtiesai satraukums par audžuģimeņu trūkumu
Valmieras novada bāriņtiesai satraukums par audžuģimeņu trūkumu
Situācijas, kad no nelabvēlīgām ģimenēm nākas izņemt bērnus, nemazinās, bet jaunu audžuģimeņu skaits, kas būtu gatavas uzņemt šos bērnus, samazinās, līdz ar to bērni nonāk krīžu centros. Par šo situāciju satraukumu pauž arī Valmieras novada bāriņtiesā.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd