Izglītības līmenis: Augstākā izglītība

Pilsonība: Latvija

Dzīvesvieta: Rīga

1 Kādēļ vēlētājam ir jāuztic Jums Latvijas pārstāvniecība Eiropas Parlamentā?
Es uzskatu, ka EP, tāpat kā nacionālā līmeņa politikā, ir laiks arī jauniem cilvēkiem, kuriem ir citādāka dzīves pieredze, lai reprezentētu dažādas cilvēku grupas, ieskaitot tās, kuras līdz šim ir bijušas nereprezentētas, tāpēc arī neieinteresētas piedalīties politiskos procesos. Īpaši jāuzsver, ka līdz šim Latvijas deputāti EP līmenī nav strādājuši ar kultūras jautājumiem, kas šobrīd saskaras ar arvien lielākiem izaicinājumiem.
2 Ko Jūs gribat paveikt Eiropas Parlamenta deputāta amatā un kā plānojat to panākt?
Kā EP deputāte es pievērstos kultūras jautājumiem - gan mantojuma saglabāšanai, gan jaunrades veicināšanai, jo kultūra ir ne tikai svarīga ekonomikas daļa, bet arī svarīgs veids, kā dažādas kultūras var saprasties. Nesenais ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē atgādināja, ka kultūras mantojums, pat tāds, kas ienes miljonus ekonomikā, ir apdraudēts, un kultūra arvien pieaugošās darbatirgus nevienlīdzības dēļ ir arvien neapskaužamākā pozīcijā. Es strādāšu, lai šī situācija uzlabotos.
3 Kāda, Jūsuprāt, būs ES nākotne nākamajos piecos gados?
Nākamajos piecos gados ES gaida līdz šim neredzēti izaicinājumi klimata pārmaiņu veidolā, kuriem ES vēl nav gatava, taču šis jau ir jautājums par izdzīvošanu. Es strādāšu, lai ES nākotne ir zaļa un vienlīdzīga, labi zinot, ka šīm vērtībām ir pieaugoša pretestība.
Iegūtā izglītības pakāpe Izglītības iestāde Gads Specialitāte
Augstākā Latvijas Kultūras akadēmija 2016 Humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslās
Augstākā Amsterdamas Universitātes koledža (Nīderlande) 2013 Bakalaura grāds humanitārajās zinātnēs
Darbavieta Amats
Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejs Kuratore
Biedrība "Short Riga" Valdes locekle
Valoda Līmenis
Latviešu Brīvi
Angļu Brīvi
Franču Pamatzināšanas
Nīderlandiešu Pamatzināšanas
Jaunumi

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt