«Interneta akadēmija» #1. Roja Rodžera ziņu izlaidums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

"16+" jaunajā šovā “Interneta akadēmija” jūtūberis un spēles sekretārs Rojs Rodžers piedāvā spēli "Roj, tu esi melis un pārspīlētājs", kas ir kāda šaubīga medija ziņu izlaidums. Vai arī tu vari fiksēt kļūdas un aizdomīgas pazīmes, kas attiecas uz ziņu ticamību vai to saturu?

Pirmā kļūda ziņu izlaidumā - veselības ministra vārds. Jānis Reirs ir finanšu ministrs, bet veselības ministre ir Ilze Viņķele.

Ja ir produktu izvietošana, tad tas nevar tikt dēvēts vai uztverts par uzticamu ziņu raidījumu. Un nav nekāda pamatojuma apgalvot, ka, iedzerot kādas zāles, "slimība ies secen".

"Velti mēģinot pierādīt savu lietderību" - ir žurnālista komentārs ziņā. 

70% pieaugums mājas sesku turēšanā nenozīmē, ka tas kļūst par populārāko dzīvnieku. Mājas suņu skaitliski ir krietni vairāk. 

Tāpat "Interneta akadēmijā" Rojs mānījās ar aculiecinieku foto izmantošanu, kurā, ja vērīgi ieskatās var redzēt ceļazīmes citā valodā:

Pilna spēle noskatāma te: 

"Interneta akadēmijā" influenceri, jūtūberi un citi populāri cilvēki sacenšas atjautībā un zināšanās par dažādām mūsdienu cilvēkam kritiski nepieciešamām prasmēm – sākot no sapiņķerētu austiņu iztaisnošanas, beidzot ar viltus ziņu atpazīšanu.

Vai tu spēj atšķirt ziņas no reklāmām, vai atšķirt tendenciozu saturu no uzticama? Pārliecinies par sevi, aizpildot LSM un medijpratības iniciatīvas "Pilna doma" testus.

 

 

Šovu vada jaunais aktieris Kārlis Arnolds Avots, bet viņam palīgā nāk spēles sekretārs Rojs Rodžers. Katrā spēlē piedalās divas komandas ar nemainīgām kapteinēm. Vienai komandai tā ir Kristiāna Grāmatiņa, kura plašākai publikai zināma kā Roja Rodžera pāriniece podkāstā “Vai viegli būt?”, savukārt otru komandu vada populārā jūtūbere Beāte Bērziņa (@betabeidz). Pirmajā epizodē komandu kapteinēm piepulcējās Latvijas ''Youtube'' vidē labi zināmas personības. Kristiānas komandā spēlēja daudzsološais Edgars Fresh, kura interešu lokā ir videi draudzīga dzīve, un Laura Ķīse jeb Laurlācis. Savukārt Betas komandā sacentās temperamentīgais brazīlis Felipe Gabriels un Amanda Doroteja.

“16+” ''Youtube'' kanāls ir Latvijas Televīzijas radīta eksperimentālā satura platforma auditorijai, kas tradicionālu televīzijas saturu vairs nepatērē. Jaunāko informāciju par “16+” saturu iespējams meklēt “16+” ''Youtube'' kanālā, ''Instagram'' un ''Facebook'' kontos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti