Diskusija «Medijpratība – valsts drošības pamats» būs skatāma LSM.lv tiešraidē

UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas ietvaros Baltijas Mediju izcilības centrs (BMIC) rīko pasākumu "Medijpratības diena: kāpēc mācīt un mācīties?". Pasākums notiks ceturtdien, 26. oktobrī, ar mērķi veicināt diskusijas, sarunas un dialogu par medijpratības mācīšanas nozīmību jauniešiem, un piedāvās skolotājiem, jaunsardzes instruktoriem un citiem jaunatnes darbiniekiem praktiskas metodes medijpratības mācīšanai.

Pasākumu būs iespēja apmeklēt simts skolotājiem, jaunsardzes instruktoriem un jaunatnes darbiniekiem.

Pasākuma programmas pirmajā daļā būs diskusija par medijpratību kā valsts drošības pamatu. Diskusijas dalībnieki: 

  • Rihards Bambals (stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs, Valsts kanceleja),
  • Zanda Rubene (pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, zinātņu prodekāne, Latvijas Universitāte),
  • Baiba Kaškina (vadītāja, CERT.LV),
  • Elīna Lange-Ionatamišvili (stratēģiskās komunikācijas eksperte, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs),
  • Iveta Vērse (direktore, biedrība "Izglītības attīstības centrs" (IAC)).

Diskusijā meklēs atbildes uz jautājumiem, kāpēc jāmācās un jāmāca medijpratība, kāpēc ir svarīgi analizēt informāciju, kas ir pieejama publiskajā telpā laikā, kad piedzīvojam gan fizisku karadarbību, gan informatīvo karu Eiropā. Diskusiju vadīs TV personība, žurnāliste un Pasaules Dabas fonda Latvijā vēstnese Kristīne Garklāva.

Diskusijas tiešraidi tiešsaistē būs iespējams vērot sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pasākuma otrajā daļā dalībniekiem tiks piedāvātas praktiskas zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas, lai mācītu medijpratību jauniešiem. Viena no Latvijas vadošajām medijpratības ekspertēm, Dr. Klinta Ločmele, piedāvās prezentācijas un praktiski īstenojamus uzdevumus četros aktuālos tematos, kas saistīti ar medijiem un komunikācijas kritisku izvērtēšanu, analīzi, interpretāciju, mediju lietošanu un satura radīšanu.

Pasākuma trešajā daļā tiks sniegts dziļāks ieskats medijpratībā kontekstā ar mākslīgo intelektu. BMIC un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra medijpratības eksperte Monika Henlija (Hanley) piedāvās lekciju latviešu valodā par mākslīgā intelekta iespējām šodien un to, kā tas tiek izmantots satura veidošanā. NBS Aizsardzības informatīvās analīzes un Vadības departamenta priekšnieks Māris Tūtins aplūkos sabiedrībai sniegtos naratīvus un to uztveres aspektus, piedāvājot vairāk uzzināt par informatīvo telpu no valsts drošības perspektīvas. Kā arī skolotāji dalīsies pieredzē, stāstot par to, kā viņi māca medijpratību skolās, apspriežot gan veiksmes stāstus, gan grūtības, kā arī apskatot izmantotos resursus darbā ar skolēniem.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja iegūt sertifikātu par mācībām pedagogiem, jaunsardzes instruktoriem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem medijpratības kompetenču pilnveidošanai 6 astronomisko stundu apjomā.

Reģistrācija dalībai pasākumā https://ej.uz/MedijpratibasDiena 

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Valsts kanceleju, Aktīvo iedzīvotāju fondu, Rīgas Juridisko augstskolu, Latvijas Nacionālo bibliotēku un "Google".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti