Panorāma

I.Sergets atbildēja par būvkonstrukcijām

Panorāma

Melnais ledus - neuzveicams?

Zolitūdes lietā jau 3 aizdomās turamie, 2 firmām mantas arests

Zolitūdes lietā trešais aizdomās turētais; vēršas pret vēl vienu juridisku personu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Turpinot izmeklēt Zolitūdes lietu, policija par aizdomās turēto atzina vēl vienu – jau trešo personu, informēja Valsts policija.

Šai personai kā drošības līdzeklis piemērota policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka trešais aizdomās turētais ir arhitekts Andris Kalinka, kurš ir Zolitūdē sabrukušā lielveikala projekta autors. Viņš pats aģentūrai LETA to apstiprināja.

Sastapts policijas vestibilā, Kalinka apliecināja: "Esmu atzīts par aizdomās turamo, un man ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu."

Kalinka arī apliecināja, ka izmeklēšanas laikā viņš sadarbosies. To, vai vainu atzīst vai neatzīst, Kalinka un viņa aizstāvis nekomentēja. Arī no citiem komentāriem Kalinka atturējās.

Procesa virzītājs pieņēmis lēmumu arī par to, ka tiek uzsākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai vēl vienai juridiskai personai.

Kopumā šobrīd trīs fiziskās personas atzītas par aizdomās turētajiem un pret divām juridiskajām personām nolemts uzsākt piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesu.

„Šodien par aizdomās turamo ir atzīts būvprojekta vadītājs. Paralēli tam ir pieņemts lēmums par procesuālo ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu pret juridisko personu (..) Būvprojekta vadītājam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un procesa virzītājs, izvērtējot šo personu, attieksmi pret izmeklēšanu, attieksmi pret radītajām sekām, izlēma viņam piemērot drošības kontroli ar uzraudzību un aizliedzot izbraukt ārpus valsts bez procesa virzītāja ziņas,” saka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. Viņš arī piebilst, ka ir pamats domāt, ka pagaidām trīs izvirzītie cilvēki nebūs pēdējie, kam izvirzīta kriminālapsūdzība.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins par apsūdzībām Zolitūdes lietā
00:00 / 01:16
Lejuplādēt

Kalinkam pieder daļas arhitektu birojā SIA "Kubs", kas reģistrēts 1991.gadā. Uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir 4020 lati (5720 eiro). "Kuba" īpašnieki ir Dace Putniņa (92,54%) un Andris Kalinka (7,46%), liecina "Firmas.lv" informācija. Līdz 2011.gadam uzņēmuma līdzīpašniece bija arī Daces Putniņas un Andra Kalinkas māte, arhitekte Zane Kalinka.

"Kubs" valdē ir trīs valdes locekļi - Zane Kalinka, Andris Kalinka un Dace Putniņa, katram no viņiem ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi.

Pēc notikušās traģēdijas Zane Kalinka un Andris Kalinka uz izmeklēšanas laiku nolēma apturēt savu arhitektu sertifikātu darbību, neiesaistoties nevienā projektā.

Jau ziņots, ka Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turamā statusu divām personām. Apcietinājums kā drošības līdzeklis piemērots sagruvušās ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam un būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim. Pašlaik aizdomās turamajiem tiek inkriminēti noziedzīgi nodarījumi, kas attiecas uz tiešo iemeslu traģēdijai un  kas saistīti ar rupjām kļūdām projektēšanas stadijā.

Tiesa ir apmierinājusi policijas lūgumus piemērot dažādus mantiskos ierobežojumus pret kādu juridisko personu. Taču, pret kuru tieši – tas izmeklēšanas interesēs šobrīd netiek atklāts. 

Policija pieļauj, ka lietā turpmāk varētu būt vēl vairāki aizdomās turamie un divu mēnešu laikā tā varētu tikt nodota prokuratūrā.

Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, arī trīs glābēji, vienu vai abus vecākus zaudēja 23 bērni. 

Tiesībsargājošajās iestādēs vairākkārt norādīja, ka Zolitūdes traģēdijas lieta ir lielākā un sarežģītākā krimināllieta Latvijas vēsturē, un šo darbu veic milzīgs cilvēku skaits. Izmeklēšanas darba grupā ir iesaistīti 40 izmeklētāji un četri prokurori. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti