Panorāma

Premjera amatam nominē K. Kariņu

Panorāma

VUGD pārbaudīs izlaušanās spēles

K. Kariņu vērtē pretrunīgi

Zebrenē vēlēšanās īpaši atbalstīja jaunās partijas, bet valdības veidošanu gan peļ, gan raugās cerīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valsts prezidenta Raimoda Vējoņa lēmumu uzticēt valdības veidošanu Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”) jauno partiju atbalstītāji Zebrenes pagastā, kur Saeimas vēlēšanās lielu atbalstu guva jaunievēlētie politiskie spēki, uztver ar dalītām jūtām.

Aizvadītajās Saeimas vēlēšanās Zemgales apgabalā pārliecinoši dominēja jaunie politiskie spēki. Dobeles novada Zebrenes pagastā gandrīz trešdaļa vēlētāju atbalstīja partiju “KPV LV”, otrajā vietā – Jaunā konservatīvā partija. Taču šobrīd izskatās, ka valdību veidos tā sauktās “vecās politikas” pārstāvis Krišjānis Kariņš (“Vienotība”). Un zebreniekiem par to ir ko teikt!

Vairākums satikto zebrenieku atzīst, ka balsojuši par kādu no jaunajām partijām, cerot uz pārmaiņām. Tādēļ prezidenta Raimonda Vējoņa lēmums uzticēt valdības veidošanu “Jaunās vienotības” pārstāvim Krišjānim Kariņam viņiem nav saprotams.

“Manā skatījumā tas ir reāls prezidenta mīkstums. Varbūt nepasaku pareizos vārdus, bet viņam vajadzēja savādāk tam visam pieiet. Un savu viedokli izteikt mazliet savādāk, nevis ļaut spēlēties kā kaķim ar peli. Pasviest vienam otram gardāku kumosu un tad gaidīt sev gardāku kumosu,” saka sīkzemnieks, zebrenieks Aigars.

“Nu nav patīkami, nav patīkami. Balso par vieniem, bet ievēl pavisam citus,” saka Igors.

Zebrenieki uzskata, ka arī pēc Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) un Alda Gobzema (“KPV LV”) izgāšanās prezidentam premjera kandidāti būtu jāturpina meklēt Saeimas jaunpienācēju – “KPV LV” un Jaunās konservatīvās partijas rindās. “Nu tad vajadzēja citu no tās partijas. Vai no tās pašas otras, kur Bordāns bija, vai no šitās. Tā varbūt vajadzēja,” uzskata zebrenieks Raimonds.

Tomēr ne visi vēlētāji ir tik kritiski noskaņoti. Vairāki zebrenieki uz prezidenta izvēli raugās ar piesardzīgu optimismu. “Es domāju, ka prezidentam ir savs redzējums tajā lietā, tāpēc arī tā notiek. [Kariņš] pats cilvēks ļoti stiprs ir. Lai cenšas,” saka Kaspars.

Arī zebreniece Malda nominēto premjera kandidātu vērtē atzinīgi: “Man Kariņš ļoti patīk. No tiem visiem, kas pašlaik bija, tas ir veiksmīgākais. Var jau būt, ka es maldos, bet tas ir mans viedoklis. Ja viņš tik ilgus gadus un ar labiem rezultātiem strādā Briselē, un te arī visur kur organizē konkursus, un cilvēki b,rauc uz Briseli. Protams, viens cilvēks nevar izveidot valdību. Tai jābūt komandai. Bet nu lai veicas! Man viņš simpatizē.”

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 7. janvārī, nominēja Kariņu premjerministra amatam. Valdības kodolu veido "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija (JKP), "Attīstībai/ Par!", Nacionālā apvienība un "KPV LV". Visu piecu politisko spēku Saeimas frakciju pārstāvji prezidentam apliecinājuši gatavību atbalstīt Kariņa nomināciju. Kariņš gatavs valdības deklarāciju pabeigt divu nedēļu laikā, lai janvāra pēdējā nedēļā varētu notikt balsojums Saeimā jaunās valdības apstiprināšanai.

Kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši trīs mēneši. Valdību mēģināja izveidot gan JKP līderis Jānis Bordāns, gan viens no "KPV LV" līderiem Aldis Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Decembra vidū  iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Krišjānis Kariņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti