Viltus vai reāli video? «Ticu - Neticu» 3.epizode

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Pieci.lv radio balsis Karmena Stepanova un Aleksis Vilciņš piedalās spēlē "Ticu - Neticu" un mēģina atšķirt viltus sociālo mediju video no patiesiem. Skaties, kā viņiem veiksies - vai tas izdosies? 3.epizode.

Te ir daži padomi un ieteikumi, ko viņi secināja spēles gaitā: 

- Var manuāli uztaisīt vairākus video ekrānuzņēmumus un tad tos ielādēt ''Google Image'' vai jebkurā citā servisā, piemēram, ''Tineye''. 

- Izmantot "Youtube" data view. 

  • Izpēti autora profilu - kad lietotājs ir reģistrējies, kādus video viņš vēl publicē.Tiklīdz rodas šaubas, sazinies ar autoru vai notikuma aculiecinieku. 
  • Izlasi komentārus un mēģini atrast informācijas apstiprinājumu citos ticamos avotos. 

  • Pievērs uzmanību detaļām! Pārlūko video vēlreiz un pievērs uzmanību montāžas vietām. Paseko, vai priekšmets vienmēr atrodas kadrā. Pavēro kustības, ēnas, mīmiku. 
  • Deep fake - tā nav vienkārši montāža, bet gan datora algoritma izveidots video rullītis no milzīga attēlu skaita.Tehnoloģijas attīstās tik strauji, ka aizvien grūtāk paliek atšķirt reālu video no viltota. Pievērs uzmanību cilvēka acu krāsai un mīmikai, varoņa nedabiskām kustībām kadrā.

"Ticu - Neticu" ir daļa no iniciatīvas "Pilna doma", kas Latvijas 10.-11.klašu skolēniem un viņu skolotājiem veicina medijpratību un kritisko domāšanu. "Ticu - Neticu" video sērijās žurnālisti pieņem izaicinājumu dažu sekunžu laikā izlemt, vai ziņas, ko redz, ir dalīšanās vērtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti