Dienas notikumu apskats

Pakistānas premjera atstādināšana no amata noved pie valdības krišanas

Dienas notikumu apskats

Turcijā sāk tiesāt apvērsuma organizēšanā apsūdzētos

Vilnītis skeptisks par iespēju vadīt Latvijas Reģionu apvienību

Vilnītis skeptisks par iespēju vadīt Latvijas Reģionu apvienību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvju sapulce otrdien, 1. augustā, lēma piedāvāt Liepājas deputātam Jānim Vilnītim kļūt par partiju apvienības valdes priekšsēdētāju pēc Mārtiņa Bondara aiziešanas no amata. Vilnītis pats gan Latvijas Radio atzina, ka viņa prioritāte ir Liepāja, un viņš joprojām uzskata, ka Bondaram politiskā spēka vadībā būtu jāatgriežas. Savukārt saistībā ar tā sauktās „oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisiju LRA pārstāvji lēma rosināt visām Saeimas frakcijām izvirzīt jaunus kandidātus darbam komisijā.

LRA pārstāvju sapulce pēdējā laika notikumus ap partiju apsprieda gandrīz divas stundas. Pēc sapulces sēdes partijas pārstāvis Dainis Liepiņš pavēstīja, ka sapulce lēmusi Bondara atstāto valdes priekšsēdētāja vietu piedāvāt Liepājas deputātam Jānim Vilnītim. Liepiņš gan uzsver, ka gaidāmas pārmaiņas pašā LRA struktūrā, kas vēlāk valdes sastāvu varētu mainīt.

„Šobrīd mums augstākais lēmējorgāns ir pārstāvju sapulce, kas šodien notika, un tikai tad ir valde, un tas jauc cilvēkiem izpratni. Šobrīd valdēs ir izskatīts, lai mēs šo mainītu, lai deleģētu tikai pa trīs dalībniekiem uz valdi, un šie seši kopā no divām partijām veidotu valdi, bez pārstāvju sapulces. Tam jānotiek, mūsuprāt, līdz 1. janvārim. Līdz ar to uz šo laiku valde var darboties, un, izvirzot jaunus kandidātus, iespējams, mainīsies valdes sastāvs un tad būs jauns līderis,” norāda Liepiņš.

Vilnītis par iespēju uzņemties partijas valdes priekšsēdētāja amatu ir skeptisks. Viņš atgādina, ka vienošanās ar šā brīža Liepājas mēru Uldi Sesku paredz, ka nākamgad rudenī Vilnītim jākļūst par mēru pilsētā.

Turklāt Vilnītis tikko kļuvis par Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes priekšsēdētāju.

„Mana prioritāte šobrīd viennozīmīgi ir Liepāja. Es esmu tikko kļuvis par SEZ valdes priekšsēdētaju. Dod dievs man laiku un veselību, lai es visus tos jautājumus apgūtu un paralēli vēl vadītu uzņēmumu, un paralēli vēl gatavoties nākošgad rudenī paredzētajai mēru nomaiņai pilsētā. Protams, es nevaru pateikt jums ne „jā”, ne „nē” kaut vai tāpēc vien, ka neviens no pārstāvju sapulces vēl man nav uzzvanījis, pateicis. Droši vien man ar viņiem būs jātiekas, jāizrunā, kas tad tur ir noticis,” norāda Vilnītis.

Viņš joprojām Bondaru uzskata par spilgtu līderi un viņa atkāpšanos uzskata par pāragru. "Es gribu dzirdēt tos argumentus, kāpēc kāds ir nominējis mani. Gribu zināt, ar kādu mērķi, kādi ir plāni, jo es domāju, ka ir pēdējais laiks partijai izdomāt, kur ir gatavošanās epicentrs un sākt gatavoties 2018. gada vēlēšanām," viņš norāda.

LRA pārstāvju sapulce apsprieda arī deputāta Mārtiņa Šica balsojumu par labu „No sirds Latvijai” deputātes Ingunas Sudrabas kandidatūrai uz „oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājas amatu, kaut gan viņa pati pieminēta tā sauktajās „oligarhu sarunās”. Šica balsojumu Bondars nosauca par iemeslu, kādēļ viņš no partijas vadības atkāpās.

LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga stāsta, ka, viņasprāt, šaubu ēna esot ne tikai pār Sudrabu, bet arī otru kandidātu uz komisijas vadību „Vienotības” frakcijas deputātu Andreju Judinu, jo viņš komisiju varētu izmantot savas jaunās partijas popularizēšanai.

Tāpēc LRA rosinās visas Saeimas frakcijas komisijai izvirzīt jaunus kandidātus.

„Pārvērtējot visu, aicināsim arī citu frakciju pārstāvjus virzīt jaunus kandidātus, kuriem nav šādu šaubu ēnu. Aicināsim tad arī reāli uzņemties vadību, es domāju, ka tas ir jāuzņemas šajā brīdī Nacionālajai apvienībai, un strādāsim tālāk un sekosim līdzi komisijas darbam,” sacīja Kleinberga.

Par to, vai Latvijas Reģionu apvienību komisijā joprojām pārstāvēs Šics, partija pārrunāšot trešdien frakcijas sēdē.

Ziņots, ka Mārtiņš Bondars no Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētāja amata atkāpās pagājušajā nedēļā pēc tam, kad apvienības Saeimas deputāts Mārtiņš Šics „oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājas amatam atbalstīja „No sirds Latvijai” deputāti Ingunu Sudrabu, kaut viņa pati pieminēta „oligarhu sarunās”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti